Arlington Raceway


7/9/2022 - Arlington Raceway

7/9/2022 - Arlington Raceway

Arlington, MN

Deals & Steals and Kuehl Trucking Night

Truck Cross along with all the oval classes

Classes

  • Jack Pines Resort IMCA Hobby15 entries
  • Coors Light IMCA Sport Compact14 entries
  • eXmark Outlaw Hobby10 entries
  • Arlington State Bank IMCA Northern SportMod19 entries
  • Rice Companies IMCA RaceSaver Sprints13 entries
  • B&B Racing Chassis IMCA Stock Cars17 entries
  • Ottomotive Tire & Repair IMCA Modifieds10 entries
  • EZ Wash & Storage Truck Cross18 entries

Track Contact

Full Event Information on MyRacePass

Jack Pines Resort IMCA Hobby

12 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 10 75C Cory Probst Cory Probst Brewster, MN Brewster, MN 9
2 9 32 Chad Volk Chad Volk Lake Crystal, MN Lake Crystal, MN 7
3 7 9S Todd Sievert Todd Sievert New Ulm, MN New Ulm, MN 4
4 6 72 Jordan Robinson Jordan Robinson Marshall, MN Marshall, MN 2
5 13 01X Patrick Oestreich Patrick Oestreich Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN 8
6 8 27 Jed Trebelhorn Jed Trebelhorn Winthrop, MN Winthrop, MN 2
7 11 22W Will Miller Will Miller Sacred Heart, MN Sacred Heart, MN 4
8 12 27M Moriah Trebelhorn Moriah Trebelhorn Winthrop, MN Winthrop, MN 4
9 15 16R Hunter Rebstock Hunter Rebstock Redwood falls, MN Redwood falls, MN 6
10 4 5 Corey Black Corey Black Mankato, MN Mankato, MN -6
11 DNF 1 18M Taylor Manderfield Taylor Manderfield Mankato, MN Mankato, MN -10
12 DNF 2 15 Scott Porter Scott Porter Madison Lake, MN Madison Lake, MN -10
13 DNF 5 03 Payton Harazin Payton Harazin Sioux Falls, SD Sioux Falls, SD -8
14 DNF 14 175C Daniel Probst Daniel Probst Worthington, MN Worthington, MN -
15 DNF 3 23 Tayte Harazin Tayte Harazin Redwood falls, MN Redwood falls, MN -12
6 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 32 Chad Volk Chad Volk Lake Crystal, MN Lake Crystal, MN 5
2 4 03 Payton Harazin Payton Harazin Sioux Falls, SD Sioux Falls, SD 2
3 5 9S Todd Sievert Todd Sievert New Ulm, MN New Ulm, MN 2
4 8 5 Corey Black Corey Black Mankato, MN Mankato, MN 4
5 3 15 Scott Porter Scott Porter Madison Lake, MN Madison Lake, MN -2
6 1 22W Will Miller Will Miller Sacred Heart, MN Sacred Heart, MN -5
7 DNF 2 01X Patrick Oestreich Patrick Oestreich Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN -5
DNS 7 175C Daniel Probst Daniel Probst Worthington, MN Worthington, MN -
All transfer
6 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 27 Jed Trebelhorn Jed Trebelhorn Winthrop, MN Winthrop, MN 4
2 3 23 Tayte Harazin Tayte Harazin Redwood falls, MN Redwood falls, MN 1
3 1 18M Taylor Manderfield Taylor Manderfield Mankato, MN Mankato, MN -2
4 4 72 Jordan Robinson Jordan Robinson Marshall, MN Marshall, MN -
5 6 75C Cory Probst Cory Probst Brewster, MN Brewster, MN 1
6 2 27M Moriah Trebelhorn Moriah Trebelhorn Winthrop, MN Winthrop, MN -4
7 DNF 7 16R Hunter Rebstock Hunter Rebstock Redwood falls, MN Redwood falls, MN -
All transfer

Coors Light IMCA Sport Compact

10 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 9 9 Nate Coopman Nate Coopman Mankato, MN Mankato, MN 8
2 6 50 Brett Mcconnell Brett Mcconnell Henderson, MN Henderson, MN 4
3 10 54 Alan Lahr Alan Lahr Nicollet, MN Nicollet, MN 7
4 8 101 RJ Esqueda RJ Esqueda Granada, MN Granada, MN 4
5 3 01 Justin McConnell Justin McConnell Henderson, MN Henderson, MN -2
6 7 51X Gary Schumacher Gary Schumacher Maplewood, MN Maplewood, MN 1
7 1 3 Marschall Robinson Marschall Robinson Arlington, MN Arlington, MN -6
8 2 7 Stephanie Coopman Stephanie Coopman Mankato, MN Mankato, MN -6
9 5 76 David Marshall David Marshall Buffalo Lake, MN Buffalo Lake, MN -4
10 12 24 Emily Christenson Emily Christenson North Mankato, MN North Mankato, MN 2
11 13 21S Tim Senne Tim Senne North Mankato, MN North Mankato, MN 2
12 11 49 Everett Bryant Everett Bryant Hutchinson, MN Hutchinson, MN -1
13 14 53 Nicole Kelzer Nicole Kelzer Henderson, MN Henderson, MN 1
14 4 40 Broc Braunworth Broc Braunworth Arlington, MN Arlington, MN -10
4 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 76 David Marshall David Marshall Buffalo Lake, MN Buffalo Lake, MN 4
2 7 9 Nate Coopman Nate Coopman Mankato, MN Mankato, MN 5
3 1 3 Marschall Robinson Marschall Robinson Arlington, MN Arlington, MN -2
4 6 51X Gary Schumacher Gary Schumacher Maplewood, MN Maplewood, MN 2
5 3 7 Stephanie Coopman Stephanie Coopman Mankato, MN Mankato, MN -2
6 2 49 Everett Bryant Everett Bryant Hutchinson, MN Hutchinson, MN -4
7 4 21S Tim Senne Tim Senne North Mankato, MN North Mankato, MN -3
All transfer
4 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 40 Broc Braunworth Broc Braunworth Arlington, MN Arlington, MN 3
2 7 54 Alan Lahr Alan Lahr Nicollet, MN Nicollet, MN 5
3 5 50 Brett Mcconnell Brett Mcconnell Henderson, MN Henderson, MN 2
4 6 101 RJ Esqueda RJ Esqueda Granada, MN Granada, MN 2
5 3 01 Justin McConnell Justin McConnell Henderson, MN Henderson, MN -2
6 2 24 Emily Christenson Emily Christenson North Mankato, MN North Mankato, MN -4
DNS 1 53 Nicole Kelzer Nicole Kelzer Henderson, MN Henderson, MN -
All transfer

eXmark Outlaw Hobby

15 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 7 3K Karl Hewitt Jr Karl Hewitt Jr Henderson, MN Henderson, MN 6
2 8 34 Dakota Robinson Dakota Robinson Arlington, MN Arlington, MN 6
3 3 21 Logan Wagenius Logan Wagenius Gaylord, MN Gaylord, MN -
4 9 2D Mori Oestreich Mori Oestreich Henderson, MN Henderson, MN 5
5 1 17R Luke Rohde Luke Rohde Green Isle, MN Green Isle, MN -4
6 5 0X Mark Oestreich Mark Oestreich Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN -1
7 2 11 Tyler Manthey Tyler Manthey Arlington, MN Arlington, MN -5
8 DNF 10 44 Carter Holmquist Carter Holmquist Gibbon, MN Gibbon, MN 2
9 DNF 4 3J Jessie Johnson Jessie Johnson Green Isle, MN Green Isle, MN -5
10 DNF 6 11R Rod Manthey Rod Manthey Norwood, MN Norwood, MN -4
6 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 3K Karl Hewitt Jr Karl Hewitt Jr Henderson, MN Henderson, MN 3
2 2 21 Logan Wagenius Logan Wagenius Gaylord, MN Gaylord, MN -
3 3 0X Mark Oestreich Mark Oestreich Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN -
4 5 2D Mori Oestreich Mori Oestreich Henderson, MN Henderson, MN 1
5 1 17R Luke Rohde Luke Rohde Green Isle, MN Green Isle, MN -4
All transfer
6 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 11R Rod Manthey Rod Manthey Norwood, MN Norwood, MN 2
2 4 34 Dakota Robinson Dakota Robinson Arlington, MN Arlington, MN 2
3 2 3J Jessie Johnson Jessie Johnson Green Isle, MN Green Isle, MN -1
4 5 44 Carter Holmquist Carter Holmquist Gibbon, MN Gibbon, MN 1
5 DNF 1 11 Tyler Manthey Tyler Manthey Arlington, MN Arlington, MN -4
All transfer

Arlington State Bank IMCA Northern SportMod

15 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 9 9 Matthew Looft Matthew Looft Swea City, IA Swea City, IA 8
2 2 48 John Albrecht John Albrecht Glencoe, MN Glencoe, MN -
3 10 81 Jared Boumeester Jared Boumeester Waseca, MN Waseca, MN 7
4 1 3J J.J. Reimers J.J. Reimers Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN -3
5 4 2J Jeff Carter Jeff Carter Mapleton, MN Mapleton, MN -1
6 7 7L Eric Larson Eric Larson Madison Lake, MN Madison Lake, MN 1
7 8 111B Eric Bassett Eric Bassett Mankato, MN Mankato, MN 1
8 3 17 Lee Beemer Lee Beemer Fairmont, MN Fairmont, MN -5
9 14 53 Vince Corbin Vince Corbin Silver Lake, MN Silver Lake, MN 5
10 5 25 Ben Reierson Ben Reierson Arlington, MN Arlington, MN -5
11 16 0C Charlie Rustman Charlie Rustman Saint Peter, MN Saint Peter, MN 5
12 12 23E Broddy Enter Broddy Enter New Ulm, MN New Ulm, MN -
13 17 39R John Rebstock John Rebstock Morton, MN Morton, MN 4
14 13 19 Bryan Spaude Bryan Spaude Gibbon, MN Gibbon, MN -1
15 18 77 Matthew Schoenke Matthew Schoenke Watertown, MN Watertown, MN 3
16 DNF 19 11 Cole Hesse Cole Hesse Gibbon, MN Gibbon, MN 3
17 DNF 11 27 Jeff McCollum Jeff McCollum Mankato, MN Mankato, MN -6
18 DNF 6 75 Jeff Lloyd Jeff Lloyd Le Center, MN Le Center, MN -12
DNS 15 37 Ridge Larson Ridge Larson Northrop, MN Northrop, MN -
6 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 7L Eric Larson Eric Larson Madison Lake, MN Madison Lake, MN 4
2 4 25 Ben Reierson Ben Reierson Arlington, MN Arlington, MN 2
3 3 17 Lee Beemer Lee Beemer Fairmont, MN Fairmont, MN -
4 6 27 Jeff McCollum Jeff McCollum Mankato, MN Mankato, MN 2
5 2 23E Broddy Enter Broddy Enter New Ulm, MN New Ulm, MN -3
6 1 37 Ridge Larson Ridge Larson Northrop, MN Northrop, MN -5
7 DNF 7 11 Cole Hesse Cole Hesse Gibbon, MN Gibbon, MN -
All transfer
6 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 2J Jeff Carter Jeff Carter Mapleton, MN Mapleton, MN 2
2 2 3J J.J. Reimers J.J. Reimers Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN -
3 5 111B Eric Bassett Eric Bassett Mankato, MN Mankato, MN 2
4 6 77 Matthew Schoenke Matthew Schoenke Watertown, MN Watertown, MN 2
5 1 19 Bryan Spaude Bryan Spaude Gibbon, MN Gibbon, MN -4
DNS 4 0C Charlie Rustman Charlie Rustman Saint Peter, MN Saint Peter, MN -
All transfer
6 Laps

Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 81 Jared Boumeester Jared Boumeester Waseca, MN Waseca, MN 4
2 6 9 Matthew Looft Matthew Looft Swea City, IA Swea City, IA 4
3 2 48 John Albrecht John Albrecht Glencoe, MN Glencoe, MN -1
4 4 75 Jeff Lloyd Jeff Lloyd Le Center, MN Le Center, MN -
5 1 53 Vince Corbin Vince Corbin Silver Lake, MN Silver Lake, MN -4
6 3 39R John Rebstock John Rebstock Morton, MN Morton, MN -3
All transfer

Rice Companies IMCA RaceSaver Sprints

15 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 56 Bill Johnson Bill Johnson St. Peter, MN St. Peter, MN 3
2 5 4S Mike Stien Mike Stien Ceylon, MN Ceylon, MN 3
3 1 21 Brett Allen Brett Allen Gaylord, MN Gaylord, MN -2
4 9 10 Trevor Serbus Trevor Serbus Olivia, MN Olivia, MN 5
5 7 30 Matt Johnson Matt Johnson St. Peter, MN St. Peter, MN 2
6 8 24B Brandon Buysse Brandon Buysse New Ulm, MN New Ulm, MN 2
7 12 24G Curt Lund Curt Lund Redwood falls, MN Redwood falls, MN 5
8 3 54 Michael Stien Michael Stien Henderson, MN Henderson, MN -5
9 2 17 Wade Hansen Wade Hansen Clarkfield, MN Clarkfield, MN -7
10 13 5Z Zachary Wight Zachary Wight Winnebago, MN Winnebago, MN 3
11 6 22 Justin Allen Justin Allen Gaylord, MN Gaylord, MN -5
12 10 1 Amelia Eisenschenk Amelia Eisenschenk Fargo, ND Fargo, ND -2
13 11 3D Dan Griep Dan Griep Minnetonka, MN Minnetonka, MN -2
6 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 10 Trevor Serbus Trevor Serbus Olivia, MN Olivia, MN 5
2 4 4S Mike Stien Mike Stien Ceylon, MN Ceylon, MN 2
3 2 17 Wade Hansen Wade Hansen Clarkfield, MN Clarkfield, MN -1
4 3 56 Bill Johnson Bill Johnson St. Peter, MN St. Peter, MN -1
5 5 30 Matt Johnson Matt Johnson St. Peter, MN St. Peter, MN -
6 7 3D Dan Griep Dan Griep Minnetonka, MN Minnetonka, MN 1
7 1 5Z Zachary Wight Zachary Wight Winnebago, MN Winnebago, MN -6
All transfer
6 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 21 Brett Allen Brett Allen Gaylord, MN Gaylord, MN -
2 6 1 Amelia Eisenschenk Amelia Eisenschenk Fargo, ND Fargo, ND 4
3 4 22 Justin Allen Justin Allen Gaylord, MN Gaylord, MN 1
4 5 24B Brandon Buysse Brandon Buysse New Ulm, MN New Ulm, MN 1
5 2 54 Michael Stien Michael Stien Henderson, MN Henderson, MN -3
6 DNF 3 24G Curt Lund Curt Lund Redwood falls, MN Redwood falls, MN -3
All transfer

B&B Racing Chassis IMCA Stock Cars

20 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 12 87L Curt Lund Curt Lund Redwood falls, MN Redwood falls, MN 11
2 10 92 Dan Mackenthun Dan Mackenthun Hamburg, MN Hamburg, MN 8
3 5 99L Matthew Looft Matthew Looft Swea City, IA Swea City, IA 2
4 11 7K Chad Schroeder Chad Schroeder Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN 7
5 9 71 Josh Larsen Josh Larsen Glencoe, MN Glencoe, MN 4
6 8 33 Matt Schauer Matt Schauer Green Isle, MN Green Isle, MN 2
7 4 95 Chance Larson Chance Larson Dunnell, MN Dunnell, MN -3
8 15 15 Taylor Willms Taylor Willms Willmar, MN Willmar, MN 7
9 1 25A Andrea McCain Andrea McCain South Haven, MN South Haven, MN -8
10 14 17* Jason Goddard Jason Goddard Green Isle, MN Green Isle, MN 4
11 3 16T Luke Trebelhorn Luke Trebelhorn Buffalo Lake, MN Buffalo Lake, MN -8
12 DNF 17 78 Kevin Latour Kevin Latour Le Sueur, MN Le Sueur, MN 5
13 DNF 2 5Z Mark Zimmerman Mark Zimmerman Elysian, MN Elysian, MN -11
14 DNF 7 9Z AJ Zimmerman AJ Zimmerman St. Peter, MN St. Peter, MN -7
15 DNF 6 00 Ryan Bjerkeset Ryan Bjerkeset St. Peter, MN St. Peter, MN -9
16 DNF 13 18M Randy Melvin Randy Melvin Mankato, MN Mankato, MN -3
DNS 16 11T Roger Jenniges Roger Jenniges Echo, MN Echo, MN -
6 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 87L Curt Lund Curt Lund Redwood falls, MN Redwood falls, MN 5
2 3 99L Matthew Looft Matthew Looft Swea City, IA Swea City, IA 1
3 5 71 Josh Larsen Josh Larsen Glencoe, MN Glencoe, MN 2
4 4 9Z AJ Zimmerman AJ Zimmerman St. Peter, MN St. Peter, MN -
5 1 18M Randy Melvin Randy Melvin Mankato, MN Mankato, MN -4
DNS 2 11T Roger Jenniges Roger Jenniges Echo, MN Echo, MN -
All transfer
6 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 25A Andrea McCain Andrea McCain South Haven, MN South Haven, MN -
2 5 92 Dan Mackenthun Dan Mackenthun Hamburg, MN Hamburg, MN 3
3 4 33 Matt Schauer Matt Schauer Green Isle, MN Green Isle, MN 1
4 2 16T Luke Trebelhorn Luke Trebelhorn Buffalo Lake, MN Buffalo Lake, MN -2
5 6 17* Jason Goddard Jason Goddard Green Isle, MN Green Isle, MN 1
6 3 78 Kevin Latour Kevin Latour Le Sueur, MN Le Sueur, MN -3
All transfer
6 Laps

Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 95 Chance Larson Chance Larson Dunnell, MN Dunnell, MN 1
2 1 5Z Mark Zimmerman Mark Zimmerman Elysian, MN Elysian, MN -1
3 5 7K Chad Schroeder Chad Schroeder Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN 2
4 3 00 Ryan Bjerkeset Ryan Bjerkeset St. Peter, MN St. Peter, MN -1
5 4 15 Taylor Willms Taylor Willms Willmar, MN Willmar, MN -1
All transfer

Ottomotive Tire & Repair IMCA Modifieds

15 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 M8 Dalton Magers Dalton Magers Redwood falls, MN Redwood falls, MN 5
2 5 12 Chad Porter Chad Porter Madison Lake, MN Madison Lake, MN 3
3 9 11 Trent Loverude Trent Loverude New Ulm, MN New Ulm, MN 6
4 1 7 Rick Schroeder Rick Schroeder Montevideo, MN Montevideo, MN -3
5 8 74C Clint Hatlestad Clint Hatlestad Glencoe, MN Glencoe, MN 3
6 7 19M Dan Menk Dan Menk Franklin, MN Franklin, MN 1
7 10 4K Kent Willms Kent Willms Willmar, MN Willmar, MN 3
8 3 17 Joe Roberts Joe Roberts New Ulm, MN New Ulm, MN -5
9 4 74J Jason Schroeder Jason Schroeder Plato, MN Plato, MN -5
10 2 13L Zachary Schultz Zachary Schultz Watertown, MN Watertown, MN -8
6 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 11 Trent Loverude Trent Loverude New Ulm, MN New Ulm, MN 4
2 1 7 Rick Schroeder Rick Schroeder Montevideo, MN Montevideo, MN -1
3 3 12 Chad Porter Chad Porter Madison Lake, MN Madison Lake, MN -
4 4 19M Dan Menk Dan Menk Franklin, MN Franklin, MN -
5 2 74J Jason Schroeder Jason Schroeder Plato, MN Plato, MN -3
All transfer
6 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 4K Kent Willms Kent Willms Willmar, MN Willmar, MN 1
2 4 74C Clint Hatlestad Clint Hatlestad Glencoe, MN Glencoe, MN 2
3 3 M8 Dalton Magers Dalton Magers Redwood falls, MN Redwood falls, MN -
4 1 17 Joe Roberts Joe Roberts New Ulm, MN New Ulm, MN -3
5 5 13L Zachary Schultz Zachary Schultz Watertown, MN Watertown, MN -
All transfer

EZ Wash & Storage Truck Cross

6 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 8 01 Justin McConnell Justin McConnell Henderson, MN Henderson, MN 7
2 7 0 Aric Rolf Aric Rolf Green Isle, MN Green Isle, MN 5
3 9 851 Josh Compton Josh Compton Dassel, MN Dassel, MN 6
4 1 68X Zachary Luebke Zachary Luebke Hutchinson, MN Hutchinson, MN -3
5 11 96X Blake Teubert Blake Teubert Glencoe, MN Glencoe, MN 6
6 6 23 Brian Krueger Brian Krueger Winsted, MN Winsted, MN -
7 3 51K Robert Knuth Robert Knuth Orono, MN Orono, MN -4
8 4 49 Brock Bryant Brock Bryant Hutchinson, MN Hutchinson, MN -4
9 10 00 Gavin Selly Gavin Selly St Peter, MN St Peter, MN 1
10 18 80 Jesse Dieball Jesse Dieball Buffalo Lake, MN Buffalo Lake, MN 8
11 16 76 Nicole Koons Nicole Koons Woodbury, MN Woodbury, MN 5
12 14 14LL Amber Schmidt Amber Schmidt Glencoe, MN Glencoe, MN 2
13 12 08 Levi Selly Levi Selly St. Peter, MN St. Peter, MN -1
14 15 411 Tristian Lang Tristian Lang Hutchinson, MN Hutchinson, MN 1
15 2 51 Andy Meyer Andy Meyer Henderson, MN Henderson, MN -13
16 13 54K Ryan Kisor Ryan Kisor Madison, SD Madison, SD -3
17 5 26LL Derrek Schmidt Derrek Schmidt Glencoe, MN Glencoe, MN -12
18 17 8J Jace Selly Jace Selly St. Peter, MN St. Peter, MN -1
6 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 851 Josh Compton Josh Compton Dassel, MN Dassel, MN 4
2 2 49 Brock Bryant Brock Bryant Hutchinson, MN Hutchinson, MN -
3 6 08 Levi Selly Levi Selly St. Peter, MN St. Peter, MN 3
4 1 68X Zachary Luebke Zachary Luebke Hutchinson, MN Hutchinson, MN -3
5 4 54K Ryan Kisor Ryan Kisor Madison, SD Madison, SD -1
6 3 76 Nicole Koons Nicole Koons Woodbury, MN Woodbury, MN -3
All transfer
6 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 51 Andy Meyer Andy Meyer Henderson, MN Henderson, MN -
2 4 0 Aric Rolf Aric Rolf Green Isle, MN Green Isle, MN 2
3 3 23 Brian Krueger Brian Krueger Winsted, MN Winsted, MN -
4 5 00 Gavin Selly Gavin Selly St Peter, MN St Peter, MN 1
5 6 14LL Amber Schmidt Amber Schmidt Glencoe, MN Glencoe, MN 1
6 DNF 2 8J Jace Selly Jace Selly St. Peter, MN St. Peter, MN -4
All transfer
6 Laps

Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 01 Justin McConnell Justin McConnell Henderson, MN Henderson, MN 3
2 5 96X Blake Teubert Blake Teubert Glencoe, MN Glencoe, MN 3
3 1 51K Robert Knuth Robert Knuth Orono, MN Orono, MN -2
4 2 26LL Derrek Schmidt Derrek Schmidt Glencoe, MN Glencoe, MN -2
5 6 411 Tristian Lang Tristian Lang Hutchinson, MN Hutchinson, MN 1
6 3 80 Jesse Dieball Jesse Dieball Buffalo Lake, MN Buffalo Lake, MN -3
All transfer


Driver Registration


Hess Technology
Ottomotive Auto Repair
Arlington State Bank
BB
Dalheimer
Rice Companies
Coors Light
Exmark
EZ Wash
Jerrys Foods
Midwest Machinery
Broadband
Interstate Batteries
Farmfest
Pepsi
LIndsay Thomas
Hutchinson Co-Op
Ziegler
Big Daves Mini Donuts
Gelder Underground
Dairy Queen
Geib
Jackpot Juinction
John Deere
Mankato Motorsports
NAPA
Star Group
UFC
North Fork
Rockstar
RSS
State Farm
Supreme Wireless
Tonys Outdoor Service
Toppers
Jack Pines Resort
Brau
Justice Brothers
Haulmark
Bode Collision
KR Towing
Deals Steals
Cole Robinson
FRH
Kleher
EJs
Robinson
Sunoco
Unhinged Pizza
Dakota Robinson Construction
Northland Drying