Arlington Raceway


8/13/2022 - Arlington Raceway

8/13/2022 - Arlington Raceway

Arlington, MN

Northfork Custom Meats & Kids Night

Classes

  • Jack Pines Resort IMCA Hobby16 entries
  • Coors Light IMCA Sport Compact15 entries
  • eXmark Outlaw Hobby11 entries
  • Arlington State Bank IMCA Northern SportMod15 entries
  • Rice Companies IMCA RaceSaver Sprints17 entries
  • B&B Racing Chassis IMCA Stock Cars26 entries
  • Ottomotive Tire & Repair IMCA Modifieds12 entries
  • Jerry's HQ Foods Auto Cross9 entries

Track Contact

Full Event Information on MyRacePass

Jack Pines Resort IMCA Hobby

6 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 12 75C Cory Probst Cory Probst Brewster, MN Brewster, MN 11
2 6 A1 Nate Manderfield Nate Manderfield Lake Crystal, MN Lake Crystal, MN 4
3 9 18M Taylor Manderfield Taylor Manderfield Mankato, MN Mankato, MN 6
4 3 23 Tayte Harazin Tayte Harazin Redwood falls, MN Redwood falls, MN -1
5 8 72 Jordan Robinson Jordan Robinson Marshall, MN Marshall, MN 3
6 1 29J Joe Huseby Joe Huseby Redwood falls, MN Redwood falls, MN -5
7 4 15 Scott Porter Scott Porter Madison Lake, MN Madison Lake, MN -3
8 14 100 Lee Fetchenhier Lee Fetchenhier Janesville, MN Janesville, MN 6
9 7 38B Brad Becker Brad Becker Arlington, MN Arlington, MN -2
10 10 32 Chad Volk Chad Volk Lake Crystal, MN Lake Crystal, MN -
11 2 5 Corey Black Corey Black Mankato, MN Mankato, MN -9
12 13 16R Hunter Rebstock Hunter Rebstock Redwood falls, MN Redwood falls, MN 1
13 11 01 Brett Mcconnell Brett Mcconnell Henderson, MN Henderson, MN -2
14 DNF 16 53 Travis Koester Travis Koester Glencoe, MN Glencoe, MN 2
15 DNF 5 03 Payton Harazin Payton Harazin Sioux Falls, SD Sioux Falls, SD -10
16 DNF 15 175C Daniel Probst Daniel Probst Worthington, MN Worthington, MN -1
6 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 03 Payton Harazin Payton Harazin Sioux Falls, SD Sioux Falls, SD 1
2 5 75C Cory Probst Cory Probst Brewster, MN Brewster, MN 3
3 1 29J Joe Huseby Joe Huseby Redwood falls, MN Redwood falls, MN -2
4 4 18M Taylor Manderfield Taylor Manderfield Mankato, MN Mankato, MN -
5 6 16R Hunter Rebstock Hunter Rebstock Redwood falls, MN Redwood falls, MN 1
6 3 53 Travis Koester Travis Koester Glencoe, MN Glencoe, MN -3
All transfer
6 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 A1 Nate Manderfield Nate Manderfield Lake Crystal, MN Lake Crystal, MN 2
2 5 32 Chad Volk Chad Volk Lake Crystal, MN Lake Crystal, MN 3
3 1 5 Corey Black Corey Black Mankato, MN Mankato, MN -2
4 2 15 Scott Porter Scott Porter Madison Lake, MN Madison Lake, MN -2
5 4 100 Lee Fetchenhier Lee Fetchenhier Janesville, MN Janesville, MN -1
All transfer
6 Laps

Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 38B Brad Becker Brad Becker Arlington, MN Arlington, MN 1
2 3 72 Jordan Robinson Jordan Robinson Marshall, MN Marshall, MN 1
3 1 23 Tayte Harazin Tayte Harazin Redwood falls, MN Redwood falls, MN -2
4 4 01 Brett Mcconnell Brett Mcconnell Henderson, MN Henderson, MN -
DNS 5 175C Daniel Probst Daniel Probst Worthington, MN Worthington, MN -
All transfer

Coors Light IMCA Sport Compact

12 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 9X Jerry Coopman Jerry Coopman Mankato, MN Mankato, MN -
2 6 50 Brett Mcconnell Brett Mcconnell Henderson, MN Henderson, MN 4
3 5 81D Justin Dose Justin Dose Glencoe, MN Glencoe, MN 2
4 7 7F Neil Forsberg Neil Forsberg Mankato, MN Mankato, MN 3
5 10 9 Nate Coopman Nate Coopman Mankato, MN Mankato, MN 5
6 3 3.2% Eric Stocker Eric Stocker Good Thunder, MN Good Thunder, MN -3
7 13 16X RJ Esqueda RJ Esqueda Granada, MN Granada, MN 6
8 11 51X Gary Schumacher Gary Schumacher Maplewood, MN Maplewood, MN 3
9 8 54 Alan Lahr Alan Lahr Nicollet, MN Nicollet, MN -1
10 4 24 Emily Christenson Emily Christenson North Mankato, MN North Mankato, MN -6
11 2 21S Tim Senne Tim Senne North Mankato, MN North Mankato, MN -9
12 12 49 Everett Bryant Everett Bryant Hutchinson, MN Hutchinson, MN -
13 DNF 15 53 Nicole Kelzer Nicole Kelzer Henderson, MN Henderson, MN 2
14 DNF 14 7 Stephanie Coopman Stephanie Coopman Mankato, MN Mankato, MN -
15 DNF 9 30 Nick McConnell Nick McConnell Henderson, MN Henderson, MN -6
6 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 9X Jerry Coopman Jerry Coopman Mankato, MN Mankato, MN 1
2 5 50 Brett Mcconnell Brett Mcconnell Henderson, MN Henderson, MN 3
3 3 3.2% Eric Stocker Eric Stocker Good Thunder, MN Good Thunder, MN -
4 8 9 Nate Coopman Nate Coopman Mankato, MN Mankato, MN 4
5 6 7F Neil Forsberg Neil Forsberg Mankato, MN Mankato, MN 1
6 4 51X Gary Schumacher Gary Schumacher Maplewood, MN Maplewood, MN -2
7 7 16X RJ Esqueda RJ Esqueda Granada, MN Granada, MN -
8 1 53 Nicole Kelzer Nicole Kelzer Henderson, MN Henderson, MN -7
All transfer
6 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 7 30 Nick McConnell Nick McConnell Henderson, MN Henderson, MN 6
2 4 81D Justin Dose Justin Dose Glencoe, MN Glencoe, MN 2
3 6 54 Alan Lahr Alan Lahr Nicollet, MN Nicollet, MN 3
4 3 24 Emily Christenson Emily Christenson North Mankato, MN North Mankato, MN -1
5 2 21S Tim Senne Tim Senne North Mankato, MN North Mankato, MN -3
6 1 49 Everett Bryant Everett Bryant Hutchinson, MN Hutchinson, MN -5
7 DNF 5 7 Stephanie Coopman Stephanie Coopman Mankato, MN Mankato, MN -2
All transfer

eXmark Outlaw Hobby

15 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 9 2D Chad Schroeder Chad Schroeder Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN 8
2 10 75C Cory Probst Cory Probst Brewster, MN Brewster, MN 8
3 7 7K Jonathan Schroeder Jonathan Schroeder Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN 4
4 1 17R Luke Rohde Luke Rohde Green Isle, MN Green Isle, MN -3
5 2 11 Tyler Manthey Tyler Manthey Arlington, MN Arlington, MN -3
6 11 96X Blake Teubert Blake Teubert Glencoe, MN Glencoe, MN 5
7 DNF 5 21 Logan Wagenius Logan Wagenius Gaylord, MN Gaylord, MN -2
8 DNF 6 3K Karl Hewitt Jr Karl Hewitt Jr Henderson, MN Henderson, MN -2
9 DNF 3 0X Mark Oestreich Mark Oestreich Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN -6
DNS 4 11R Rod Manthey Rod Manthey Norwood, MN Norwood, MN -
DNS 8 10E Darrell Eckblad Darrell Eckblad Henderson, MN Henderson, MN -
6 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 3K Karl Hewitt Jr Karl Hewitt Jr Henderson, MN Henderson, MN 2
2 1 11 Tyler Manthey Tyler Manthey Arlington, MN Arlington, MN -1
3 4 10E Darrell Eckblad Darrell Eckblad Henderson, MN Henderson, MN 1
4 6 96X Blake Teubert Blake Teubert Glencoe, MN Glencoe, MN 2
5 DNF 2 11R Rod Manthey Rod Manthey Norwood, MN Norwood, MN -3
DNS 5 75C Cory Probst Cory Probst Brewster, MN Brewster, MN -
All transfer
6 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 0X Mark Oestreich Mark Oestreich Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN 1
2 5 2D Chad Schroeder Chad Schroeder Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN 3
3 3 21 Logan Wagenius Logan Wagenius Gaylord, MN Gaylord, MN -
4 4 7K Jonathan Schroeder Jonathan Schroeder Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN -
5 1 17R Luke Rohde Luke Rohde Green Isle, MN Green Isle, MN -4
All transfer

Arlington State Bank IMCA Northern SportMod

15 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 12 9 Matthew Looft Matthew Looft Swea City, IA Swea City, IA 11
2 2 75 Jeff Lloyd Jeff Lloyd Le Center, MN Le Center, MN -
3 4 3J J.J. Reimers J.J. Reimers Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN 1
4 8 25R Ben Reierson Ben Reierson Arlington, MN Arlington, MN 4
5 5 53 Vince Corbin Vince Corbin Silver Lake, MN Silver Lake, MN -
6 10 18W Tony Steffensmeier Tony Steffensmeier Madison Lake, MN Madison Lake, MN 4
7 9 22K Mike Kennedy Mike Kennedy Madison Lake, MN Madison Lake, MN 2
8 15 80 Brandon Karnik Brandon Karnik Buffalo Lake, MN Buffalo Lake, MN 7
9 DNF 14 11 Cole Hesse Cole Hesse Gibbon, MN Gibbon, MN 5
10 DNF 3 1Z Zach Davis Zach Davis Lonsdale, MN Lonsdale, MN -7
11 DNF 1 77 Matthew Schoenke Matthew Schoenke Watertown, MN Watertown, MN -10
12 DNF 7 39R John Rebstock John Rebstock Morton, MN Morton, MN -5
13 DNF 11 7L Eric Larson Eric Larson Madison Lake, MN Madison Lake, MN -2
14 DNF 13 37 Ridge Larson Ridge Larson Northrop, MN Northrop, MN -1
DNS 6 2J Jeff Carter Jeff Carter Mapleton, MN Mapleton, MN -
6 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 3J J.J. Reimers J.J. Reimers Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN 2
2 4 39R John Rebstock John Rebstock Morton, MN Morton, MN 2
3 2 1Z Zach Davis Zach Davis Lonsdale, MN Lonsdale, MN -1
4 5 18W Tony Steffensmeier Tony Steffensmeier Madison Lake, MN Madison Lake, MN 1
5 1 37 Ridge Larson Ridge Larson Northrop, MN Northrop, MN -4
All transfer
6 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 53 Vince Corbin Vince Corbin Silver Lake, MN Silver Lake, MN 1
2 4 7L Eric Larson Eric Larson Madison Lake, MN Madison Lake, MN 2
3 3 25R Ben Reierson Ben Reierson Arlington, MN Arlington, MN -
4 1 77 Matthew Schoenke Matthew Schoenke Watertown, MN Watertown, MN -3
5 5 11 Cole Hesse Cole Hesse Gibbon, MN Gibbon, MN -
All transfer
6 Laps

Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 9 Matthew Looft Matthew Looft Swea City, IA Swea City, IA 4
2 3 2J Jeff Carter Jeff Carter Mapleton, MN Mapleton, MN 1
3 1 75 Jeff Lloyd Jeff Lloyd Le Center, MN Le Center, MN -2
4 4 22K Mike Kennedy Mike Kennedy Madison Lake, MN Madison Lake, MN -
5 2 80 Brandon Karnik Brandon Karnik Buffalo Lake, MN Buffalo Lake, MN -3
All transfer

Rice Companies IMCA RaceSaver Sprints

15 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 22 Justin Allen Justin Allen Gaylord, MN Gaylord, MN -
2 6 07 Owen Carlson Owen Carlson Somerset, WI Somerset, WI 4
3 4 4S Mike Stien Mike Stien Ceylon, MN Ceylon, MN 1
4 9 56 Bill Johnson Bill Johnson St. Peter, MN St. Peter, MN 5
5 10 10 Trevor Serbus Trevor Serbus Olivia, MN Olivia, MN 5
6 15 3K Jeremy Kerzman Jeremy Kerzman Grey Eagle, MN Grey Eagle, MN 9
7 3 33S Jeremy Schultz Jeremy Schultz Stewart, MN Stewart, MN -4
8 14 00 Andrew Allen Andrew Allen Gaylord, MN Gaylord, MN 6
9 8 30 Matt Johnson Matt Johnson St. Peter, MN St. Peter, MN -1
10 11 54 Lyle Sathoff Lyle Sathoff Sherburn, MN Sherburn, MN 1
11 DNF 16 3D Dan Griep Dan Griep Minnetonka, MN Minnetonka, MN 5
12 DNF 7 24G Chris Graf Chris Graf Glencoe, MN Glencoe, MN -5
13 DNF 12 24B Scott Winters Scott Winters Butterfield, MN Butterfield, MN -1
14 DNF 13 5Z Zachary Wight Zachary Wight Winnebago, MN Winnebago, MN -1
15 DNF 17 17 Wade Hansen Wade Hansen Clarkfield, MN Clarkfield, MN 2
16 DNF 2 21 Brett Allen Brett Allen Gaylord, MN Gaylord, MN -14
17 DNF 5 55 Brandon Allen Brandon Allen St. Peter, MN St. Peter, MN -12
6 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 4S Mike Stien Mike Stien Ceylon, MN Ceylon, MN 1
2 3 24G Chris Graf Chris Graf Glencoe, MN Glencoe, MN 1
3 4 10 Trevor Serbus Trevor Serbus Olivia, MN Olivia, MN 1
4 5 54 Lyle Sathoff Lyle Sathoff Sherburn, MN Sherburn, MN 1
5 1 5Z Zachary Wight Zachary Wight Winnebago, MN Winnebago, MN -4
6 DNF 6 3D Dan Griep Dan Griep Minnetonka, MN Minnetonka, MN -
All transfer
6 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 21 Brett Allen Brett Allen Gaylord, MN Gaylord, MN 1
2 4 30 Matt Johnson Matt Johnson St. Peter, MN St. Peter, MN 2
3 3 55 Brandon Allen Brandon Allen St. Peter, MN St. Peter, MN -
4 6 24B Scott Winters Scott Winters Butterfield, MN Butterfield, MN 2
5 5 00 Andrew Allen Andrew Allen Gaylord, MN Gaylord, MN -
6 1 17 Wade Hansen Wade Hansen Clarkfield, MN Clarkfield, MN -5
All transfer
6 Laps

Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 22 Justin Allen Justin Allen Gaylord, MN Gaylord, MN -
2 3 07 Owen Carlson Owen Carlson Somerset, WI Somerset, WI 1
3 4 56 Bill Johnson Bill Johnson St. Peter, MN St. Peter, MN 1
4 2 33S Jeremy Schultz Jeremy Schultz Stewart, MN Stewart, MN -2
5 5 3K Jeremy Kerzman Jeremy Kerzman Grey Eagle, MN Grey Eagle, MN -
All transfer

B&B Racing Chassis IMCA Stock Cars

20 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 30 David Moriarty David Moriarty Jordan, MN Jordan, MN 3
2 2 70 Paul Burger Paul Burger Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN -
3 6 33 Matt Schauer Matt Schauer Green Isle, MN Green Isle, MN 3
4 13 92 Dan Mackenthun Dan Mackenthun Hamburg, MN Hamburg, MN 9
5 10 15 Taylor Willms Taylor Willms Willmar, MN Willmar, MN 5
6 8 99L Matthew Looft Matthew Looft Swea City, IA Swea City, IA 2
7 12 87L Curt Lund Curt Lund Redwood falls, MN Redwood falls, MN 5
8 11 74 Tim Pessek Tim Pessek Hutchinson, MN Hutchinson, MN 3
9 9 71 Josh Larsen Josh Larsen Glencoe, MN Glencoe, MN -
10 14 7K Chad Schroeder Chad Schroeder Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN 4
11 19 00 Ryan Bjerkeset Ryan Bjerkeset St. Peter, MN St. Peter, MN 8
12 5 5Z Mark Zimmerman Mark Zimmerman Elysian, MN Elysian, MN -7
13 21 18X Daniel Eckblad Daniel Eckblad St. Peter, MN St. Peter, MN 8
14 23 78 Kevin Latour Kevin Latour Le Sueur, MN Le Sueur, MN 9
15 16 95 Chance Larson Chance Larson Dunnell, MN Dunnell, MN 1
16 25 04S Chuck Winter Chuck Winter Henderson, MN Henderson, MN 9
17 DNF 1 99 Mason Goettl Mason Goettl Winsted, MN Winsted, MN -16
18 DNF 20 17* Jason Goddard Jason Goddard Green Isle, MN Green Isle, MN 2
19 DNF 18 95X Patrick Schauer Patrick Schauer Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN -1
20 DNF 26 81 Matt Speckman Matt Speckman Sleepy Eye, MN Sleepy Eye, MN 6
21 DNF 15 87 Brent Uecker Brent Uecker Hutchinson, MN Hutchinson, MN -6
22 DNF 3 1M Jeff McCollum Jeff McCollum Mankato, MN Mankato, MN -19
23 DNF 24 18M Randy Melvin Randy Melvin Mankato, MN Mankato, MN 1
24 DNF 7 25A Andrea McCain Andrea McCain South Haven, MN South Haven, MN -17
25 DNF 17 9Z AJ Zimmerman AJ Zimmerman St. Peter, MN St. Peter, MN -8
DNS 22 X2BS Roger Jenniges Roger Jenniges Echo, MN Echo, MN -
6 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 1M Jeff McCollum Jeff McCollum Mankato, MN Mankato, MN 1
2 3 30 David Moriarty David Moriarty Jordan, MN Jordan, MN 1
3 5 71 Josh Larsen Josh Larsen Glencoe, MN Glencoe, MN 2
4 6 7K Chad Schroeder Chad Schroeder Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN 2
5 1 95X Patrick Schauer Patrick Schauer Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN -4
6 DNF 4 X2BS Roger Jenniges Roger Jenniges Echo, MN Echo, MN -2
DNS 7 04S Chuck Winter Chuck Winter Henderson, MN Henderson, MN -
All transfer
6 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 33 Matt Schauer Matt Schauer Green Isle, MN Green Isle, MN 3
2 5 15 Taylor Willms Taylor Willms Willmar, MN Willmar, MN 3
3 1 99 Mason Goettl Mason Goettl Winsted, MN Winsted, MN -2
4 3 87 Brent Uecker Brent Uecker Hutchinson, MN Hutchinson, MN -1
5 7 00 Ryan Bjerkeset Ryan Bjerkeset St. Peter, MN St. Peter, MN 2
6 2 78 Kevin Latour Kevin Latour Le Sueur, MN Le Sueur, MN -4
7 DNF 6 81 Matt Speckman Matt Speckman Sleepy Eye, MN Sleepy Eye, MN -1
All transfer
6 Laps

Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 25A Andrea McCain Andrea McCain South Haven, MN South Haven, MN 3
2 6 74 Tim Pessek Tim Pessek Hutchinson, MN Hutchinson, MN 4
3 3 5Z Mark Zimmerman Mark Zimmerman Elysian, MN Elysian, MN -
4 5 95 Chance Larson Chance Larson Dunnell, MN Dunnell, MN 1
5 2 17* Jason Goddard Jason Goddard Green Isle, MN Green Isle, MN -3
6 1 18M Randy Melvin Randy Melvin Mankato, MN Mankato, MN -5
All transfer
6 Laps

Heat 4

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 99L Matthew Looft Matthew Looft Swea City, IA Swea City, IA 3
2 6 87L Curt Lund Curt Lund Redwood falls, MN Redwood falls, MN 4
3 1 70 Paul Burger Paul Burger Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN -2
4 3 9Z AJ Zimmerman AJ Zimmerman St. Peter, MN St. Peter, MN -1
5 2 18X Daniel Eckblad Daniel Eckblad St. Peter, MN St. Peter, MN -3
DQ 5 92 Dan Mackenthun Dan Mackenthun Hamburg, MN Hamburg, MN -
All transfer

Ottomotive Tire & Repair IMCA Modifieds

20 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 7S Todd Stinehart Todd Stinehart Waseca, MN Waseca, MN 3
2 10 74C Clint Hatlestad Clint Hatlestad Glencoe, MN Glencoe, MN 8
3 7 11 Trent Loverude Trent Loverude New Ulm, MN New Ulm, MN 4
4 5 12 Chad Porter Chad Porter Madison Lake, MN Madison Lake, MN 1
5 8 XX Curt Lund Curt Lund Redwood falls, MN Redwood falls, MN 3
6 1 4K Kent Willms Kent Willms Willmar, MN Willmar, MN -5
7 6 19M Dan Menk Dan Menk Franklin, MN Franklin, MN -1
8 9 18 Ben Panitzke Ben Panitzke Hector, MN Hector, MN 1
9 3 17 Joe Roberts Joe Roberts New Ulm, MN New Ulm, MN -6
10 BF 12 28 Aaron McVenes Aaron McVenes Le Sueur, MN Le Sueur, MN 2
11 BF 2 71N Rick Nelson Rick Nelson Hutchinson, MN Hutchinson, MN -9
DNS 11 13L Zachary Schultz Zachary Schultz Watertown, MN Watertown, MN -
6 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 4K Kent Willms Kent Willms Willmar, MN Willmar, MN 1
2 5 19M Dan Menk Dan Menk Franklin, MN Franklin, MN 3
3 6 XX Curt Lund Curt Lund Redwood falls, MN Redwood falls, MN 3
4 3 17 Joe Roberts Joe Roberts New Ulm, MN New Ulm, MN -1
5 1 28 Aaron McVenes Aaron McVenes Le Sueur, MN Le Sueur, MN -4
DNS 4 74C Clint Hatlestad Clint Hatlestad Glencoe, MN Glencoe, MN -
All transfer
6 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 11 Trent Loverude Trent Loverude New Ulm, MN New Ulm, MN 4
2 3 7S Todd Stinehart Todd Stinehart Waseca, MN Waseca, MN 1
3 4 12 Chad Porter Chad Porter Madison Lake, MN Madison Lake, MN 1
4 2 71N Rick Nelson Rick Nelson Hutchinson, MN Hutchinson, MN -2
5 6 18 Ben Panitzke Ben Panitzke Hector, MN Hector, MN 1
6 DNF 1 13L Zachary Schultz Zachary Schultz Watertown, MN Watertown, MN -5
All transfer

Jerry's HQ Foods Auto Cross

8 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 8 54 Aaron Brinkman Aaron Brinkman Gaylord, MN Gaylord, MN 7
2 2 01 Justin McConnell Justin McConnell Henderson, MN Henderson, MN -
3 7 49 Dylan Braunworth Dylan Braunworth Gaylord, MN Gaylord, MN 4
4 6 29X Jayce Seifert Jayce Seifert New Ulm, MN New Ulm, MN 2
5 3 50 Emily McConnell Emily McConnell Henderson, MN Henderson, MN -2
6 9 28 Brenna Braunworth Brenna Braunworth Plato, MN Plato, MN 3
7 4 2R Skyler Roehler Skyler Roehler Arlington, MN Arlington, MN -3
8 5 30 Karly Breeggemann Karly Breeggemann Jordan, MN Jordan, MN -3
9 1 88T Marc Grey Marc Grey Arlington, MN Arlington, MN -8
5 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 49 Dylan Braunworth Dylan Braunworth Gaylord, MN Gaylord, MN 3
2 2 50 Emily McConnell Emily McConnell Henderson, MN Henderson, MN -
3 5 28 Brenna Braunworth Brenna Braunworth Plato, MN Plato, MN 2
4 3 30 Karly Breeggemann Karly Breeggemann Jordan, MN Jordan, MN -1
5 DNF 1 88T Marc Grey Marc Grey Arlington, MN Arlington, MN -4
All transfer
5 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 01 Justin McConnell Justin McConnell Henderson, MN Henderson, MN -
2 4 54 Aaron Brinkman Aaron Brinkman Gaylord, MN Gaylord, MN 2
3 3 29X Jayce Seifert Jayce Seifert New Ulm, MN New Ulm, MN -
4 2 2R Skyler Roehler Skyler Roehler Arlington, MN Arlington, MN -2
All transfer


Driver Registration


Hess Technology
Ottomotive Auto Repair
Arlington State Bank
BB
Dalheimer
Rice Companies
Coors Light
Exmark
EZ Wash
Jerrys Foods
Midwest Machinery
Broadband
Interstate Batteries
Farmfest
Pepsi
LIndsay Thomas
Hutchinson Co-Op
Ziegler
Big Daves Mini Donuts
Gelder Underground
Dairy Queen
Geib
Jackpot Juinction
John Deere
Mankato Motorsports
NAPA
Star Group
UFC
North Fork
Rockstar
RSS
State Farm
Supreme Wireless
Tonys Outdoor Service
Toppers
Jack Pines Resort
Brau
Justice Brothers
Haulmark
Bode Collision
KR Towing
Deals Steals
Cole Robinson
FRH
Kleher
EJs
Robinson
Sunoco
Unhinged Pizza
Dakota Robinson Construction
Northland Drying