Arlington Raceway


8/27/2022 - Arlington Raceway

8/27/2022 - Arlington Raceway

Arlington, MN

Weelborg Chevy of New Ulm & Weelborg Chevy Buick of Glencoe Night

Classes

  • Jack Pines Resort IMCA Hobby15 entries
  • Coors Light IMCA Sport Compact18 entries
  • eXmark Outlaw Hobby15 entries
  • Arlington State Bank IMCA Northern SportMod19 entries
  • Rice Companies IMCA RaceSaver Sprints14 entries
  • B&B Racing Chassis IMCA Stock Cars23 entries
  • Ottomotive Tire & Repair IMCA Modifieds13 entries
  • EZ Wash & Storage Truck Cross16 entries

Track Contact

Full Event Information on MyRacePass

Jack Pines Resort IMCA Hobby

12 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 8 75C Cory Probst Cory Probst Brewster, MN Brewster, MN 7
2 4 27 Jed Trebelhorn Jed Trebelhorn Winthrop, MN Winthrop, MN 2
3 2 175C Daniel Probst Daniel Probst Worthington, MN Worthington, MN -1
4 5 72 Jordan Robinson Jordan Robinson Marshall, MN Marshall, MN 1
5 7 18M Taylor Manderfield Taylor Manderfield Mankato, MN Mankato, MN 2
6 6 A1 Nate Manderfield Nate Manderfield Lake Crystal, MN Lake Crystal, MN -
7 3 9S Todd Sievert Todd Sievert New Ulm, MN New Ulm, MN -4
8 9 5 Corey Black Corey Black Mankato, MN Mankato, MN 1
9 13 24R Dillon Richards Dillon Richards Beatrice, NE Beatrice, NE 4
10 11 23 Tayte Harazin Tayte Harazin Redwood falls, MN Redwood falls, MN 1
11 10 100 Lee Fetchenhier Lee Fetchenhier Janesville, MN Janesville, MN -1
12 1 27M Moriah Trebelhorn Moriah Trebelhorn Winthrop, MN Winthrop, MN -11
13 12 16R Hunter Rebstock Hunter Rebstock Redwood falls, MN Redwood falls, MN -1
14 DNF 14 5R Joe Regner Joe Regner Winthrop, MN Winthrop, MN -
15 DNF 15 32 Chad Volk Chad Volk Lake Crystal, MN Lake Crystal, MN -
6 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 75C Cory Probst Cory Probst Brewster, MN Brewster, MN 5
2 2 5R Joe Regner Joe Regner Winthrop, MN Winthrop, MN -
3 4 72 Jordan Robinson Jordan Robinson Marshall, MN Marshall, MN 1
4 5 A1 Nate Manderfield Nate Manderfield Lake Crystal, MN Lake Crystal, MN 1
5 3 9S Todd Sievert Todd Sievert New Ulm, MN New Ulm, MN -2
6 1 5 Corey Black Corey Black Mankato, MN Mankato, MN -5
All transfer
6 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 32 Chad Volk Chad Volk Lake Crystal, MN Lake Crystal, MN 3
2 2 175C Daniel Probst Daniel Probst Worthington, MN Worthington, MN -
3 5 18M Taylor Manderfield Taylor Manderfield Mankato, MN Mankato, MN 2
4 3 27 Jed Trebelhorn Jed Trebelhorn Winthrop, MN Winthrop, MN -1
5 1 27M Moriah Trebelhorn Moriah Trebelhorn Winthrop, MN Winthrop, MN -4
All transfer

Coors Light IMCA Sport Compact

12 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 54 Alan Lahr Alan Lahr Nicollet, MN Nicollet, MN 2
2 4 30 Nick McConnell Nick McConnell Henderson, MN Henderson, MN 2
3 6 7F Neil Forsberg Neil Forsberg Mankato, MN Mankato, MN 3
4 13 9X Jerry Coopman Jerry Coopman Mankato, MN Mankato, MN 9
5 9 9 Nate Coopman Nate Coopman Mankato, MN Mankato, MN 4
6 2 01 Justin McConnell Justin McConnell Henderson, MN Henderson, MN -4
7 7 81D Justin Dose Justin Dose Glencoe, MN Glencoe, MN -
8 5 51X Gary Schumacher Gary Schumacher Maplewood, MN Maplewood, MN -3
9 1 7 Stephanie Coopman Stephanie Coopman Mankato, MN Mankato, MN -8
10 11 3.2% Eric Stocker Eric Stocker Good Thunder, MN Good Thunder, MN 1
11 17 81 Brandon Hartmann Brandon Hartmann Fairmont, MN Fairmont, MN 6
12 10 24 Emily Christenson Emily Christenson North Mankato, MN North Mankato, MN -2
13 16 40 Broc Braunworth Broc Braunworth Arlington, MN Arlington, MN 3
14 15 53 Nicole Kelzer Nicole Kelzer Henderson, MN Henderson, MN 1
15 12 10J Daniel Myllykangas Daniel Myllykangas Hutchinson, MN Hutchinson, MN -3
16 14 49 Everett Bryant Everett Bryant Hutchinson, MN Hutchinson, MN -2
17 DNF 8 50 Brett Mcconnell Brett Mcconnell Henderson, MN Henderson, MN -9
DNS 18 21S Tim Senne Tim Senne North Mankato, MN North Mankato, MN -
4 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 30 Nick McConnell Nick McConnell Henderson, MN Henderson, MN 4
2 4 01 Justin McConnell Justin McConnell Henderson, MN Henderson, MN 2
3 8 50 Brett Mcconnell Brett Mcconnell Henderson, MN Henderson, MN 5
4 6 51X Gary Schumacher Gary Schumacher Maplewood, MN Maplewood, MN 2
5 7 7F Neil Forsberg Neil Forsberg Mankato, MN Mankato, MN 2
6 3 24 Emily Christenson Emily Christenson North Mankato, MN North Mankato, MN -3
7 1 10J Daniel Myllykangas Daniel Myllykangas Hutchinson, MN Hutchinson, MN -6
8 2 49 Everett Bryant Everett Bryant Hutchinson, MN Hutchinson, MN -6
All transfer
4 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 54 Alan Lahr Alan Lahr Nicollet, MN Nicollet, MN 3
2 3 7 Stephanie Coopman Stephanie Coopman Mankato, MN Mankato, MN 1
3 8 9 Nate Coopman Nate Coopman Mankato, MN Mankato, MN 5
4 7 81D Justin Dose Justin Dose Glencoe, MN Glencoe, MN 3
5 2 21S Tim Senne Tim Senne North Mankato, MN North Mankato, MN -3
6 5 3.2% Eric Stocker Eric Stocker Good Thunder, MN Good Thunder, MN -1
7 6 9X Jerry Coopman Jerry Coopman Mankato, MN Mankato, MN -1
8 1 53 Nicole Kelzer Nicole Kelzer Henderson, MN Henderson, MN -7
All transfer

eXmark Outlaw Hobby

15 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 34 Dakota Robinson Dakota Robinson Arlington, MN Arlington, MN 3
2 6 2D Chad Schroeder Chad Schroeder Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN 4
3 7 27M Jed Trebelhorn Jed Trebelhorn Winthrop, MN Winthrop, MN 4
4 9 0X Mark Oestreich Mark Oestreich Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN 5
5 1 11R Rod Manthey Rod Manthey Norwood, MN Norwood, MN -4
6 5 17R Luke Rohde Luke Rohde Green Isle, MN Green Isle, MN -1
7 8 28 Garett Uecker Garett Uecker Hutchinson, MN Hutchinson, MN 1
8 2 11 Tyler Manthey Tyler Manthey Arlington, MN Arlington, MN -6
9 10 96X Blake Teubert Blake Teubert Glencoe, MN Glencoe, MN 1
10 DNF 13 79 Bill Braunworth Bill Braunworth Plato, MN Plato, MN 3
11 DNF 3 21 Logan Wagenius Logan Wagenius Gaylord, MN Gaylord, MN -8
12 DNF 12 3J Jessie Johnson Jessie Johnson Green Isle, MN Green Isle, MN -
13 DNF 11 3K Karl Hewitt Jr Karl Hewitt Jr Henderson, MN Henderson, MN -2
DNS 14 7K Jonathan Schroeder Jonathan Schroeder Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN -
DNS 15 10E Darrell Eckblad Darrell Eckblad Henderson, MN Henderson, MN -
6 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 34 Dakota Robinson Dakota Robinson Arlington, MN Arlington, MN 3
2 7 3K Karl Hewitt Jr Karl Hewitt Jr Henderson, MN Henderson, MN 5
3 1 10E Darrell Eckblad Darrell Eckblad Henderson, MN Henderson, MN -2
4 5 7K Jonathan Schroeder Jonathan Schroeder Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN 1
5 3 11 Tyler Manthey Tyler Manthey Arlington, MN Arlington, MN -2
6 6 28 Garett Uecker Garett Uecker Hutchinson, MN Hutchinson, MN -
7 2 96X Blake Teubert Blake Teubert Glencoe, MN Glencoe, MN -5
All transfer
6 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 11R Rod Manthey Rod Manthey Norwood, MN Norwood, MN -
2 5 2D Chad Schroeder Chad Schroeder Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN 3
3 3 21 Logan Wagenius Logan Wagenius Gaylord, MN Gaylord, MN -
4 6 27M Jed Trebelhorn Jed Trebelhorn Winthrop, MN Winthrop, MN 2
5 4 17R Luke Rohde Luke Rohde Green Isle, MN Green Isle, MN -1
6 DNF 2 0X Mark Oestreich Mark Oestreich Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN -4
All transfer

Arlington State Bank IMCA Northern SportMod

15 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 1Z Zach Davis Zach Davis Lonsdale, MN Lonsdale, MN -
2 10 9 Matthew Looft Matthew Looft Swea City, IA Swea City, IA 8
3 8 7L Eric Larson Eric Larson Madison Lake, MN Madison Lake, MN 5
4 15 111B Eric Bassett Eric Bassett Mankato, MN Mankato, MN 11
5 18 18W Tony Steffensmeier Tony Steffensmeier Madison Lake, MN Madison Lake, MN 13
6 9 25 Ben Reierson Ben Reierson Arlington, MN Arlington, MN 3
7 3 2J Jeff Carter Jeff Carter Mapleton, MN Mapleton, MN -4
8 17 19 Bryan Spaude Bryan Spaude Gibbon, MN Gibbon, MN 9
9 2 23E Broddy Enter Broddy Enter New Ulm, MN New Ulm, MN -7
10 14 11 Cole Hesse Cole Hesse Gibbon, MN Gibbon, MN 4
11 12 77 Matthew Schoenke Matthew Schoenke Watertown, MN Watertown, MN 1
12 DNF 6 75 Jeff Lloyd Jeff Lloyd Le Center, MN Le Center, MN -6
13 DNF 11 3J J.J. Reimers J.J. Reimers Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN -2
14 DNF 7 39R John Rebstock John Rebstock Morton, MN Morton, MN -7
15 DNF 13 80 Brandon Karnik Brandon Karnik Buffalo Lake, MN Buffalo Lake, MN -2
16 DNF 16 37 Ridge Larson Ridge Larson Northrop, MN Northrop, MN -
DNS 4 48 John Albrecht John Albrecht Glencoe, MN Glencoe, MN -
DNS 5 74 Thomas Malchow Thomas Malchow Hutchison, MN Hutchison, MN -
DNS 19 23M Matt Speiss Matt Speiss Jefferson City, MO Jefferson City, MO -
6 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 1Z Zach Davis Zach Davis Lonsdale, MN Lonsdale, MN -
2 3 2J Jeff Carter Jeff Carter Mapleton, MN Mapleton, MN 1
3 4 48 John Albrecht John Albrecht Glencoe, MN Glencoe, MN 1
4 8 9 Matthew Looft Matthew Looft Swea City, IA Swea City, IA 4
5 7 7L Eric Larson Eric Larson Madison Lake, MN Madison Lake, MN 2
6 6 3J J.J. Reimers J.J. Reimers Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN -
7 2 23M Matt Speiss Matt Speiss Jefferson City, MO Jefferson City, MO -5
8 5 11 Cole Hesse Cole Hesse Gibbon, MN Gibbon, MN -3
All transfer
6 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 23E Broddy Enter Broddy Enter New Ulm, MN New Ulm, MN 1
2 4 74 Thomas Malchow Thomas Malchow Hutchison, MN Hutchison, MN 2
3 7 25 Ben Reierson Ben Reierson Arlington, MN Arlington, MN 4
4 6 39R John Rebstock John Rebstock Morton, MN Morton, MN 2
5 5 75 Jeff Lloyd Jeff Lloyd Le Center, MN Le Center, MN -
6 1 77 Matthew Schoenke Matthew Schoenke Watertown, MN Watertown, MN -5
7 DNF 3 80 Brandon Karnik Brandon Karnik Buffalo Lake, MN Buffalo Lake, MN -4
All transfer

Rice Companies IMCA RaceSaver Sprints

15 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 4S Mike Stien Mike Stien Ceylon, MN Ceylon, MN 4
2 3 21 Brett Allen Brett Allen Gaylord, MN Gaylord, MN 1
3 7 10 Trevor Serbus Trevor Serbus Olivia, MN Olivia, MN 4
4 13 1 Amelia Eisenschenk Amelia Eisenschenk Fargo, ND Fargo, ND 9
5 14 15 Laela Eisenschenk Laela Eisenschenk West Fargo, ND West Fargo, ND 9
6 12 24B Brandon Buysse Brandon Buysse New Ulm, MN New Ulm, MN 6
7 10 7D Dave Becker Dave Becker Le Center, MN Le Center, MN 3
8 2 17 Wade Hansen Wade Hansen Clarkfield, MN Clarkfield, MN -6
9 11 22 Justin Allen Justin Allen Gaylord, MN Gaylord, MN 2
10 4 54 Michael Stien Michael Stien Henderson, MN Henderson, MN -6
11 DNF 9 00 Andrew Allen Andrew Allen Gaylord, MN Gaylord, MN -2
12 DNF 6 30 Matt Johnson Matt Johnson St. Peter, MN St. Peter, MN -6
13 DNF 1 3D Dan Griep Dan Griep Minnetonka, MN Minnetonka, MN -12
14 DNF 8 56 Bill Johnson Bill Johnson St. Peter, MN St. Peter, MN -6
6 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 10 Trevor Serbus Trevor Serbus Olivia, MN Olivia, MN 3
2 2 54 Michael Stien Michael Stien Henderson, MN Henderson, MN -
3 3 4S Mike Stien Mike Stien Ceylon, MN Ceylon, MN -
4 1 17 Wade Hansen Wade Hansen Clarkfield, MN Clarkfield, MN -3
5 5 3D Dan Griep Dan Griep Minnetonka, MN Minnetonka, MN -
All transfer
6 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 21 Brett Allen Brett Allen Gaylord, MN Gaylord, MN -
2 4 56 Bill Johnson Bill Johnson St. Peter, MN St. Peter, MN 2
3 2 7D Dave Becker Dave Becker Le Center, MN Le Center, MN -1
4 3 30 Matt Johnson Matt Johnson St. Peter, MN St. Peter, MN -1
5 5 00 Andrew Allen Andrew Allen Gaylord, MN Gaylord, MN -
All transfer

B&B Racing Chassis IMCA Stock Cars

20 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 87 Brent Uecker Brent Uecker Hutchinson, MN Hutchinson, MN -
2 3 71 Josh Larsen Josh Larsen Glencoe, MN Glencoe, MN 1
3 2 18X Daniel Eckblad Daniel Eckblad St. Peter, MN St. Peter, MN -1
4 4 25A Andrea McCain Andrea McCain South Haven, MN South Haven, MN -
5 10 7K Chad Schroeder Chad Schroeder Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN 5
6 8 99L Matthew Looft Matthew Looft Swea City, IA Swea City, IA 2
7 11 74 Tim Pessek Tim Pessek Hutchinson, MN Hutchinson, MN 4
8 12 92 Dan Mackenthun Dan Mackenthun Hamburg, MN Hamburg, MN 4
9 9 15 Taylor Willms Taylor Willms Willmar, MN Willmar, MN -
10 14 17* Jason Goddard Jason Goddard Green Isle, MN Green Isle, MN 4
11 19 95 Chance Larson Chance Larson Dunnell, MN Dunnell, MN 8
12 20 11M Dan Milbradt Dan Milbradt Belview, MN Belview, MN 8
13 15 5Z Mark Zimmerman Mark Zimmerman Elysian, MN Elysian, MN 2
14 DNF 16 16T Luke Trebelhorn Luke Trebelhorn Buffalo Lake, MN Buffalo Lake, MN 2
15 DNF 17 04S Chuck Winter Chuck Winter Henderson, MN Henderson, MN 2
16 DNF 18 00 Ryan Bjerkeset Ryan Bjerkeset St. Peter, MN St. Peter, MN 2
17 DNF 6 81 Matt Speckman Matt Speckman Sleepy Eye, MN Sleepy Eye, MN -11
18 DNF 13 18M Randy Melvin Randy Melvin Mankato, MN Mankato, MN -5
19 DNF 7 30 David Moriarty David Moriarty Jordan, MN Jordan, MN -12
20 DNF 5 78 Kevin Latour Kevin Latour Le Sueur, MN Le Sueur, MN -15
DNS 21 99 Mason Goettl Mason Goettl Winsted, MN Winsted, MN -
DNS 22 1M Jeff McCollum Jeff McCollum Mankato, MN Mankato, MN -
DNS 23 33 Matt Schauer Matt Schauer Green Isle, MN Green Isle, MN -
6 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 18X Daniel Eckblad Daniel Eckblad St. Peter, MN St. Peter, MN 1
2 3 81 Matt Speckman Matt Speckman Sleepy Eye, MN Sleepy Eye, MN 1
3 6 92 Dan Mackenthun Dan Mackenthun Hamburg, MN Hamburg, MN 3
4 1 18M Randy Melvin Randy Melvin Mankato, MN Mankato, MN -3
5 4 5Z Mark Zimmerman Mark Zimmerman Elysian, MN Elysian, MN -1
6 5 33 Matt Schauer Matt Schauer Green Isle, MN Green Isle, MN -1
All transfer
6 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 71 Josh Larsen Josh Larsen Glencoe, MN Glencoe, MN 1
2 1 87 Brent Uecker Brent Uecker Hutchinson, MN Hutchinson, MN -1
3 5 15 Taylor Willms Taylor Willms Willmar, MN Willmar, MN 2
4 3 1M Jeff McCollum Jeff McCollum Mankato, MN Mankato, MN -1
5 6 11M Dan Milbradt Dan Milbradt Belview, MN Belview, MN 1
DNS 4 00 Ryan Bjerkeset Ryan Bjerkeset St. Peter, MN St. Peter, MN -
All transfer
6 Laps

Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 25A Andrea McCain Andrea McCain South Haven, MN South Haven, MN 1
2 4 30 David Moriarty David Moriarty Jordan, MN Jordan, MN 2
3 5 7K Chad Schroeder Chad Schroeder Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN 2
4 1 17* Jason Goddard Jason Goddard Green Isle, MN Green Isle, MN -3
5 3 16T Luke Trebelhorn Luke Trebelhorn Buffalo Lake, MN Buffalo Lake, MN -2
All transfer
6 Laps

Heat 4

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 99L Matthew Looft Matthew Looft Swea City, IA Swea City, IA 3
2 2 78 Kevin Latour Kevin Latour Le Sueur, MN Le Sueur, MN -
3 5 74 Tim Pessek Tim Pessek Hutchinson, MN Hutchinson, MN 2
4 1 99 Mason Goettl Mason Goettl Winsted, MN Winsted, MN -3
5 3 04S Chuck Winter Chuck Winter Henderson, MN Henderson, MN -2
All transfer

Ottomotive Tire & Repair IMCA Modifieds

15 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 19M Dan Menk Dan Menk Franklin, MN Franklin, MN 3
2 5 12 Chad Porter Chad Porter Madison Lake, MN Madison Lake, MN 3
3 6 11 Trent Loverude Trent Loverude New Ulm, MN New Ulm, MN 3
4 1 71N Rick Nelson Rick Nelson Hutchinson, MN Hutchinson, MN -3
5 3 4K Kent Willms Kent Willms Willmar, MN Willmar, MN -2
6 7 74J Jason Schroeder Jason Schroeder Plato, MN Plato, MN 1
7 10 6Z Zach Dockter Zach Dockter Norwich, ND Norwich, ND 3
8 2 17 Joe Roberts Joe Roberts New Ulm, MN New Ulm, MN -6
9 9 13L Zachary Schultz Zachary Schultz Watertown, MN Watertown, MN -
10 8 28 Aaron McVenes Aaron McVenes Le Sueur, MN Le Sueur, MN -2
DNS 12 74C Clint Hatlestad Clint Hatlestad Glencoe, MN Glencoe, MN -
DNS 13 M8 Dalton Magers Dalton Magers Redwood falls, MN Redwood falls, MN -
DNS 11 5 Brandon Beckendorf Brandon Beckendorf Danube, MN Danube, MN -
6 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 19M Dan Menk Dan Menk Franklin, MN Franklin, MN 2
2 5 11 Trent Loverude Trent Loverude New Ulm, MN New Ulm, MN 3
3 4 M8 Dalton Magers Dalton Magers Redwood falls, MN Redwood falls, MN 1
4 2 17 Joe Roberts Joe Roberts New Ulm, MN New Ulm, MN -2
5 1 71N Rick Nelson Rick Nelson Hutchinson, MN Hutchinson, MN -4
6 6 13L Zachary Schultz Zachary Schultz Watertown, MN Watertown, MN -
All transfer
6 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 74C Clint Hatlestad Clint Hatlestad Glencoe, MN Glencoe, MN 2
2 5 5 Brandon Beckendorf Brandon Beckendorf Danube, MN Danube, MN 3
3 4 12 Chad Porter Chad Porter Madison Lake, MN Madison Lake, MN 1
4 6 28 Aaron McVenes Aaron McVenes Le Sueur, MN Le Sueur, MN 2
5 DNF 2 4K Kent Willms Kent Willms Willmar, MN Willmar, MN -3
DNS 1 74J Jason Schroeder Jason Schroeder Plato, MN Plato, MN -
All transfer

EZ Wash & Storage Truck Cross

6 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 54K Ryan Kisor Ryan Kisor Madison, SD Madison, SD 3
2 1 26LL Derrek Schmidt Derrek Schmidt Glencoe, MN Glencoe, MN -1
3 8 0 Aric Rolf Aric Rolf Green Isle, MN Green Isle, MN 5
4 12 68X Zachary Luebke Zachary Luebke Hutchinson, MN Hutchinson, MN 8
5 3 80 Jesse Dieball Jesse Dieball Buffalo Lake, MN Buffalo Lake, MN -2
6 5 23 Brian Krueger Brian Krueger Winsted, MN Winsted, MN -1
7 9 50 Brett Mcconnell Brett Mcconnell Henderson, MN Henderson, MN 2
8 10 17L Luke Rohde Luke Rohde Green Isle, MN Green Isle, MN 2
9 11 19 Carlee Reierson Carlee Reierson Arlington, MN Arlington, MN 2
10 6 851 Josh Compton Josh Compton Dassel, MN Dassel, MN -4
11 13 51K Robert Knuth Robert Knuth Orono, MN Orono, MN 2
12 DNF 2 49 Brock Bryant Brock Bryant Hutchinson, MN Hutchinson, MN -10
13 DNF 7 01 Justin McConnell Justin McConnell Henderson, MN Henderson, MN -6
DNS 14 7M Mark Goddard Mark Goddard Peoria, AZ Peoria, AZ -
DNS 15 12 Stephanie Manthey Stephanie Manthey Arlington, MN Arlington, MN -
DNS 16 96X Blake Teubert Blake Teubert Glencoe, MN Glencoe, MN -
4 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 7 50 Brett Mcconnell Brett Mcconnell Henderson, MN Henderson, MN 6
2 4 54K Ryan Kisor Ryan Kisor Madison, SD Madison, SD 2
3 6 01 Justin McConnell Justin McConnell Henderson, MN Henderson, MN 3
4 5 23 Brian Krueger Brian Krueger Winsted, MN Winsted, MN 1
5 1 26LL Derrek Schmidt Derrek Schmidt Glencoe, MN Glencoe, MN -4
6 3 19 Carlee Reierson Carlee Reierson Arlington, MN Arlington, MN -3
7 2 51K Robert Knuth Robert Knuth Orono, MN Orono, MN -5
DNS 8 12 Stephanie Manthey Stephanie Manthey Arlington, MN Arlington, MN -
All transfer
4 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 0 Aric Rolf Aric Rolf Green Isle, MN Green Isle, MN 5
2 5 851 Josh Compton Josh Compton Dassel, MN Dassel, MN 3
3 8 17L Luke Rohde Luke Rohde Green Isle, MN Green Isle, MN 5
4 1 49 Brock Bryant Brock Bryant Hutchinson, MN Hutchinson, MN -3
5 2 80 Jesse Dieball Jesse Dieball Buffalo Lake, MN Buffalo Lake, MN -3
6 3 68X Zachary Luebke Zachary Luebke Hutchinson, MN Hutchinson, MN -3
7 DNF 7 7M Mark Goddard Mark Goddard Peoria, AZ Peoria, AZ -
DNS 4 96X Blake Teubert Blake Teubert Glencoe, MN Glencoe, MN -
All transfer


Driver Registration


Hess Technology
Ottomotive Auto Repair
Arlington State Bank
BB
Dalheimer
Rice Companies
Coors Light
Exmark
EZ Wash
Jerrys Foods
Midwest Machinery
Broadband
Interstate Batteries
Farmfest
Pepsi
LIndsay Thomas
Hutchinson Co-Op
Ziegler
Big Daves Mini Donuts
Gelder Underground
Dairy Queen
Geib
Jackpot Juinction
John Deere
Mankato Motorsports
NAPA
Star Group
UFC
North Fork
Rockstar
RSS
State Farm
Supreme Wireless
Tonys Outdoor Service
Toppers
Jack Pines Resort
Brau
Justice Brothers
Haulmark
Bode Collision
KR Towing
Deals Steals
Cole Robinson
FRH
Kleher
EJs
Robinson
Sunoco
Unhinged Pizza
Dakota Robinson Construction
Northland Drying