Arlington Raceway


9/3/2022 - Arlington Raceway

9/3/2022 - Arlington Raceway

Arlington, MN

Mankato Motorsports Night

FBM Go-Karts, Jerry's HQ Foods Auto Cross, EZ Wash & Storage Truck Cross, All oval classes except Henderson RoadHaus IMCA RaceSaver Sprints. Make Up feature from 8/27.

Classes

  • Jack Pines Resort IMCA Hobby15 entries
  • Coors Light IMCA Sport Compact17 entries
  • eXmark Outlaw Hobby13 entries
  • Arlington State Bank IMCA Northern SportMod16 entries
  • B&B Racing Chassis IMCA Stock Cars21 entries
  • Ottomotive Tire & Repair IMCA Modifieds10 entries
  • Hess Technology Jr Sportsman Go-Karts11 entries
  • Hess Technology Rookie Go-Karts9 entries
  • Hess Technology Junior Go-Karts5 entries
  • Hess Technology Stock Go-Karts12 entries
  • EZ Wash & Storage Truck Cross12 entries
  • Jerry's HQ Foods Auto Cross9 entries

Track Contact

Full Event Information on MyRacePass

Jack Pines Resort IMCA Hobby

12 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 10 75C Cory Probst Cory Probst Brewster, MN Brewster, MN 9
2 5 175C Daniel Probst Daniel Probst Worthington, MN Worthington, MN 3
3 12 72 Jordan Robinson Jordan Robinson Marshall, MN Marshall, MN 9
4 11 27 Jed Trebelhorn Jed Trebelhorn Winthrop, MN Winthrop, MN 7
5 6 15 Scott Porter Scott Porter Madison Lake, MN Madison Lake, MN 1
6 2 23 Tayte Harazin Tayte Harazin Redwood falls, MN Redwood falls, MN -4
7 1 16R Hunter Rebstock Hunter Rebstock Redwood falls, MN Redwood falls, MN -6
8 15 5 Corey Black Corey Black Mankato, MN Mankato, MN 7
9 9 18M Taylor Manderfield Taylor Manderfield Mankato, MN Mankato, MN -
10 7 9S Todd Sievert Todd Sievert New Ulm, MN New Ulm, MN -3
11 13 14 Alyssa White Alyssa White West Fargo, ND West Fargo, ND 2
12 DNF 14 27M Moriah Trebelhorn Moriah Trebelhorn Winthrop, MN Winthrop, MN 2
13 DNF 8 A1 Nate Manderfield Nate Manderfield Lake Crystal, MN Lake Crystal, MN -5
14 DNF 4 100 Lee Fetchenhier Lee Fetchenhier Janesville, MN Janesville, MN -10
15 DNF 3 24R Dillon Richards Dillon Richards Beatrice, NE Beatrice, NE -12
6 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 175C Daniel Probst Daniel Probst Worthington, MN Worthington, MN 3
2 5 9S Todd Sievert Todd Sievert New Ulm, MN New Ulm, MN 3
3 7 18M Taylor Manderfield Taylor Manderfield Mankato, MN Mankato, MN 4
4 1 16R Hunter Rebstock Hunter Rebstock Redwood falls, MN Redwood falls, MN -3
5 2 23 Tayte Harazin Tayte Harazin Redwood falls, MN Redwood falls, MN -3
6 6 27 Jed Trebelhorn Jed Trebelhorn Winthrop, MN Winthrop, MN -
7 8 14 Alyssa White Alyssa White West Fargo, ND West Fargo, ND 1
8 3 5 Corey Black Corey Black Mankato, MN Mankato, MN -5
All transfer
6 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 24R Dillon Richards Dillon Richards Beatrice, NE Beatrice, NE 1
2 3 100 Lee Fetchenhier Lee Fetchenhier Janesville, MN Janesville, MN 1
3 4 15 Scott Porter Scott Porter Madison Lake, MN Madison Lake, MN 1
4 7 75C Cory Probst Cory Probst Brewster, MN Brewster, MN 3
5 6 A1 Nate Manderfield Nate Manderfield Lake Crystal, MN Lake Crystal, MN 1
6 5 72 Jordan Robinson Jordan Robinson Marshall, MN Marshall, MN -1
7 1 27M Moriah Trebelhorn Moriah Trebelhorn Winthrop, MN Winthrop, MN -6
All transfer

Coors Light IMCA Sport Compact

12 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 7 54 Alan Lahr Alan Lahr Nicollet, MN Nicollet, MN 6
2 6 51X Gary Schumacher Gary Schumacher Maplewood, MN Maplewood, MN 4
3 1 81 Brandon Hartmann Brandon Hartmann Fairmont, MN Fairmont, MN -2
4 5 30 Nick McConnell Nick McConnell Henderson, MN Henderson, MN 1
5 11 9X Jerry Coopman Jerry Coopman Mankato, MN Mankato, MN 6
6 8 7F Neil Forsberg Neil Forsberg Mankato, MN Mankato, MN 2
7 9 81D Justin Dose Justin Dose Glencoe, MN Glencoe, MN 2
8 4 40 Broc Braunworth Broc Braunworth Arlington, MN Arlington, MN -4
9 3 7 Stephanie Coopman Stephanie Coopman Mankato, MN Mankato, MN -6
10 14 3.2% Eric Stocker Eric Stocker Good Thunder, MN Good Thunder, MN 4
11 15 24 Emily Christenson Emily Christenson North Mankato, MN North Mankato, MN 4
12 17 49 Everett Bryant Everett Bryant Hutchinson, MN Hutchinson, MN 5
13 DNF 13 01 Justin McConnell Justin McConnell Henderson, MN Henderson, MN -
14 DNF 10 9 Nate Coopman Nate Coopman Mankato, MN Mankato, MN -4
15 DNF 12 10J Daniel Myllykangas Daniel Myllykangas Hutchinson, MN Hutchinson, MN -3
16 DNF 2 53 Nicole Kelzer Nicole Kelzer Henderson, MN Henderson, MN -14
17 DNF 16 50 Brett Mcconnell Brett Mcconnell Henderson, MN Henderson, MN -1
4 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 81 Brandon Hartmann Brandon Hartmann Fairmont, MN Fairmont, MN -
2 7 54 Alan Lahr Alan Lahr Nicollet, MN Nicollet, MN 5
3 5 30 Nick McConnell Nick McConnell Henderson, MN Henderson, MN 2
4 8 81D Justin Dose Justin Dose Glencoe, MN Glencoe, MN 4
5 6 51X Gary Schumacher Gary Schumacher Maplewood, MN Maplewood, MN 1
6 9 9X Jerry Coopman Jerry Coopman Mankato, MN Mankato, MN 3
7 4 01 Justin McConnell Justin McConnell Henderson, MN Henderson, MN -3
8 3 24 Emily Christenson Emily Christenson North Mankato, MN North Mankato, MN -5
9 2 49 Everett Bryant Everett Bryant Hutchinson, MN Hutchinson, MN -7
All transfer
4 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 7 Stephanie Coopman Stephanie Coopman Mankato, MN Mankato, MN 2
2 7 7F Neil Forsberg Neil Forsberg Mankato, MN Mankato, MN 5
3 4 40 Broc Braunworth Broc Braunworth Arlington, MN Arlington, MN 1
4 8 9 Nate Coopman Nate Coopman Mankato, MN Mankato, MN 4
5 2 53 Nicole Kelzer Nicole Kelzer Henderson, MN Henderson, MN -3
6 1 10J Daniel Myllykangas Daniel Myllykangas Hutchinson, MN Hutchinson, MN -5
7 6 3.2% Eric Stocker Eric Stocker Good Thunder, MN Good Thunder, MN -1
DNS 5 50 Brett Mcconnell Brett Mcconnell Henderson, MN Henderson, MN -
All transfer

eXmark Outlaw Hobby

15 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 10 2D Chad Schroeder Chad Schroeder Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN 9
2 3 3K Karl Hewitt Jr Karl Hewitt Jr Henderson, MN Henderson, MN 1
3 8 34 Dakota Robinson Dakota Robinson Arlington, MN Arlington, MN 5
4 9 27M Jed Trebelhorn Jed Trebelhorn Winthrop, MN Winthrop, MN 5
5 1 79 Bill Braunworth Bill Braunworth Plato, MN Plato, MN -4
6 4 11R Rod Manthey Rod Manthey Norwood, MN Norwood, MN -2
7 2 3J Jessie Johnson Jessie Johnson Green Isle, MN Green Isle, MN -5
8 11 17R Luke Rohde Luke Rohde Green Isle, MN Green Isle, MN 3
9 5 96X Blake Teubert Blake Teubert Glencoe, MN Glencoe, MN -4
10 7 28 Garett Uecker Garett Uecker Hutchinson, MN Hutchinson, MN -3
11 6 11 Tyler Manthey Tyler Manthey Arlington, MN Arlington, MN -5
12 DNF 12 21 Logan Wagenius Logan Wagenius Gaylord, MN Gaylord, MN -
DNS 13 0X Mark Oestreich Mark Oestreich Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN -
6 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 3K Karl Hewitt Jr Karl Hewitt Jr Henderson, MN Henderson, MN 1
2 7 2D Chad Schroeder Chad Schroeder Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN 5
3 1 79 Bill Braunworth Bill Braunworth Plato, MN Plato, MN -2
4 DNF 4 11 Tyler Manthey Tyler Manthey Arlington, MN Arlington, MN -
5 DNF 3 96X Blake Teubert Blake Teubert Glencoe, MN Glencoe, MN -2
6 DNF 6 17R Luke Rohde Luke Rohde Green Isle, MN Green Isle, MN -
DNS 5 0X Mark Oestreich Mark Oestreich Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN -
All transfer
6 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 34 Dakota Robinson Dakota Robinson Arlington, MN Arlington, MN 4
2 6 27M Jed Trebelhorn Jed Trebelhorn Winthrop, MN Winthrop, MN 4
3 2 11R Rod Manthey Rod Manthey Norwood, MN Norwood, MN -1
4 4 28 Garett Uecker Garett Uecker Hutchinson, MN Hutchinson, MN -
5 1 3J Jessie Johnson Jessie Johnson Green Isle, MN Green Isle, MN -4
6 DNF 3 21 Logan Wagenius Logan Wagenius Gaylord, MN Gaylord, MN -3
All transfer

Arlington State Bank IMCA Northern SportMod

15 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 10 9 Matthew Looft Matthew Looft Swea City, IA Swea City, IA 9
2 2 1Z Zach Davis Zach Davis Lonsdale, MN Lonsdale, MN -
3 6 7L Eric Larson Eric Larson Madison Lake, MN Madison Lake, MN 3
4 9 111B Eric Bassett Eric Bassett Mankato, MN Mankato, MN 5
5 8 18W Tony Steffensmeier Tony Steffensmeier Madison Lake, MN Madison Lake, MN 3
6 7 25 Ben Reierson Ben Reierson Arlington, MN Arlington, MN 1
7 5 2J Jeff Carter Jeff Carter Mapleton, MN Mapleton, MN -2
8 1 39R John Rebstock John Rebstock Morton, MN Morton, MN -7
9 11 19 Bryan Spaude Bryan Spaude Gibbon, MN Gibbon, MN 2
10 3 75 Jeff Lloyd Jeff Lloyd Le Center, MN Le Center, MN -7
11 12 11 Cole Hesse Cole Hesse Gibbon, MN Gibbon, MN 1
12 13 77 Matthew Schoenke Matthew Schoenke Watertown, MN Watertown, MN 1
13 16 80 Brandon Karnik Brandon Karnik Buffalo Lake, MN Buffalo Lake, MN 3
14 14 23E Broddy Enter Broddy Enter New Ulm, MN New Ulm, MN -
15 4 3J J.J. Reimers J.J. Reimers Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN -11
16 15 37 Ridge Larson Ridge Larson Northrop, MN Northrop, MN -1
6 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 1Z Zach Davis Zach Davis Lonsdale, MN Lonsdale, MN 3
2 7 25 Ben Reierson Ben Reierson Arlington, MN Arlington, MN 5
3 6 2J Jeff Carter Jeff Carter Mapleton, MN Mapleton, MN 3
4 8 111B Eric Bassett Eric Bassett Mankato, MN Mankato, MN 4
5 5 75 Jeff Lloyd Jeff Lloyd Le Center, MN Le Center, MN -
6 2 19 Bryan Spaude Bryan Spaude Gibbon, MN Gibbon, MN -4
7 3 77 Matthew Schoenke Matthew Schoenke Watertown, MN Watertown, MN -4
DNS 1 37 Ridge Larson Ridge Larson Northrop, MN Northrop, MN -
All transfer
6 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 8 9 Matthew Looft Matthew Looft Swea City, IA Swea City, IA 7
2 6 7L Eric Larson Eric Larson Madison Lake, MN Madison Lake, MN 4
3 7 18W Tony Steffensmeier Tony Steffensmeier Madison Lake, MN Madison Lake, MN 4
4 2 39R John Rebstock John Rebstock Morton, MN Morton, MN -2
5 5 3J J.J. Reimers J.J. Reimers Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN -
6 4 11 Cole Hesse Cole Hesse Gibbon, MN Gibbon, MN -2
7 3 23E Broddy Enter Broddy Enter New Ulm, MN New Ulm, MN -4
8 DNF 1 80 Brandon Karnik Brandon Karnik Buffalo Lake, MN Buffalo Lake, MN -7
All transfer

B&B Racing Chassis IMCA Stock Cars

20 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 81 Matt Speckman Matt Speckman Sleepy Eye, MN Sleepy Eye, MN 1
2 4 00 Ryan Bjerkeset Ryan Bjerkeset St. Peter, MN St. Peter, MN 2
3 10 74 Tim Pessek Tim Pessek Hutchinson, MN Hutchinson, MN 7
4 6 87 Brent Uecker Brent Uecker Hutchinson, MN Hutchinson, MN 2
5 12 92 Dan Mackenthun Dan Mackenthun Hamburg, MN Hamburg, MN 7
6 11 7K Chad Schroeder Chad Schroeder Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN 5
7 9 15 Taylor Willms Taylor Willms Willmar, MN Willmar, MN 2
8 7 25A Andrea McCain Andrea McCain South Haven, MN South Haven, MN -1
9 17 30 David Moriarty David Moriarty Jordan, MN Jordan, MN 8
10 18 71 Josh Larsen Josh Larsen Glencoe, MN Glencoe, MN 8
11 3 16T Luke Trebelhorn Luke Trebelhorn Buffalo Lake, MN Buffalo Lake, MN -8
12 21 95X Patrick Schauer Patrick Schauer Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN 9
13 19 04S Chuck Winter Chuck Winter Henderson, MN Henderson, MN 6
14 16 18X Daniel Eckblad Daniel Eckblad St. Peter, MN St. Peter, MN 2
15 5 78 Kevin Latour Kevin Latour Le Sueur, MN Le Sueur, MN -10
16 15 18M Randy Melvin Randy Melvin Mankato, MN Mankato, MN -1
17 14 5Z Mark Zimmerman Mark Zimmerman Elysian, MN Elysian, MN -3
18 DNF 8 95 Chance Larson Chance Larson Dunnell, MN Dunnell, MN -10
19 DNF 20 11M Dan Milbradt Dan Milbradt Belview, MN Belview, MN 1
20 DNF 13 99L Matthew Looft Matthew Looft Swea City, IA Swea City, IA -7
21 DNF 1 17* Jason Goddard Jason Goddard Green Isle, MN Green Isle, MN -20
6 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 16T Luke Trebelhorn Luke Trebelhorn Buffalo Lake, MN Buffalo Lake, MN 1
2 4 95 Chance Larson Chance Larson Dunnell, MN Dunnell, MN 2
3 3 87 Brent Uecker Brent Uecker Hutchinson, MN Hutchinson, MN -
4 6 99L Matthew Looft Matthew Looft Swea City, IA Swea City, IA 2
5 DNF 5 30 David Moriarty David Moriarty Jordan, MN Jordan, MN -
6 DNF 1 95X Patrick Schauer Patrick Schauer Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN -5
All transfer
6 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 00 Ryan Bjerkeset Ryan Bjerkeset St. Peter, MN St. Peter, MN 1
2 5 74 Tim Pessek Tim Pessek Hutchinson, MN Hutchinson, MN 3
3 1 17* Jason Goddard Jason Goddard Green Isle, MN Green Isle, MN -2
4 3 5Z Mark Zimmerman Mark Zimmerman Elysian, MN Elysian, MN -1
5 DNF 4 71 Josh Larsen Josh Larsen Glencoe, MN Glencoe, MN -1
All transfer
6 Laps

Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 25A Andrea McCain Andrea McCain South Haven, MN South Haven, MN 2
2 5 7K Chad Schroeder Chad Schroeder Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN 3
3 4 15 Taylor Willms Taylor Willms Willmar, MN Willmar, MN 1
4 1 18M Randy Melvin Randy Melvin Mankato, MN Mankato, MN -3
5 2 04S Chuck Winter Chuck Winter Henderson, MN Henderson, MN -3
All transfer
6 Laps

Heat 4

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 81 Matt Speckman Matt Speckman Sleepy Eye, MN Sleepy Eye, MN -
2 5 92 Dan Mackenthun Dan Mackenthun Hamburg, MN Hamburg, MN 3
3 2 78 Kevin Latour Kevin Latour Le Sueur, MN Le Sueur, MN -1
4 4 18X Daniel Eckblad Daniel Eckblad St. Peter, MN St. Peter, MN -
5 3 11M Dan Milbradt Dan Milbradt Belview, MN Belview, MN -2
All transfer

Ottomotive Tire & Repair IMCA Modifieds

15 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 7 19M Dan Menk Dan Menk Franklin, MN Franklin, MN 6
2 8 11 Trent Loverude Trent Loverude New Ulm, MN New Ulm, MN 6
3 5 6Z Zach Dockter Zach Dockter Norwich, ND Norwich, ND 2
4 9 12 Chad Porter Chad Porter Madison Lake, MN Madison Lake, MN 5
5 3 71N Rick Nelson Rick Nelson Hutchinson, MN Hutchinson, MN -2
6 6 74J Jason Schroeder Jason Schroeder Plato, MN Plato, MN -
7 2 17 Joe Roberts Joe Roberts New Ulm, MN New Ulm, MN -5
8 4 4K Kent Willms Kent Willms Willmar, MN Willmar, MN -4
9 1 13L Zachary Schultz Zachary Schultz Watertown, MN Watertown, MN -8
10 10 28 Aaron McVenes Aaron McVenes Le Sueur, MN Le Sueur, MN -
6 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 6Z Zach Dockter Zach Dockter Norwich, ND Norwich, ND 2
2 4 19M Dan Menk Dan Menk Franklin, MN Franklin, MN 2
3 2 71N Rick Nelson Rick Nelson Hutchinson, MN Hutchinson, MN -1
4 1 13L Zachary Schultz Zachary Schultz Watertown, MN Watertown, MN -3
5 5 12 Chad Porter Chad Porter Madison Lake, MN Madison Lake, MN -
All transfer
6 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 11 Trent Loverude Trent Loverude New Ulm, MN New Ulm, MN 3
2 2 4K Kent Willms Kent Willms Willmar, MN Willmar, MN -
3 3 74J Jason Schroeder Jason Schroeder Plato, MN Plato, MN -
4 1 17 Joe Roberts Joe Roberts New Ulm, MN New Ulm, MN -3
5 DNF 5 28 Aaron McVenes Aaron McVenes Le Sueur, MN Le Sueur, MN -
All transfer

Hess Technology Jr Sportsman Go-Karts

10 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 16 Braylon Manderfeld Braylon Manderfeld Lake Crystal, MN Lake Crystal, MN 2
2 1 07 Robby Perrino Robby Perrino Nicollet, MN Nicollet, MN -1
3 5 32 Tucker Trimbo Tucker Trimbo Le Sueur, MN Le Sueur, MN 2
4 8 132 McKenzee Trimbo McKenzee Trimbo Lesueur, MN Lesueur, MN 4
5 9 06 Gavin Allen Gavin Allen Nicollet, MN Nicollet, MN 4
6 6 25 Jaxson Defries Jaxson Defries Mankato, MN Mankato, MN -
7 10 27N Noah Rustman Noah Rustman St. Peter, MN St. Peter, MN 3
8 2 28 Kendrah Lamont Kendrah Lamont Mankato, MN Mankato, MN -6
9 4 24 Justin Daschner Justin Daschner Kasota, MN Kasota, MN -5
10 7 46 Chase Picha Chase Picha Glencoe, MN Glencoe, MN -3
11 11 5 Gavin St. John Gavin St. John Arlington, MN Arlington, MN -
8 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 25 Jaxson Defries Jaxson Defries Mankato, MN Mankato, MN -
2 3 28 Kendrah Lamont Kendrah Lamont Mankato, MN Mankato, MN 1
3 4 06 Gavin Allen Gavin Allen Nicollet, MN Nicollet, MN 1
4 5 16 Braylon Manderfeld Braylon Manderfeld Lake Crystal, MN Lake Crystal, MN 1
5 2 27N Noah Rustman Noah Rustman St. Peter, MN St. Peter, MN -3
6 6 46 Chase Picha Chase Picha Glencoe, MN Glencoe, MN -
All transfer
8 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 07 Robby Perrino Robby Perrino Nicollet, MN Nicollet, MN 2
2 4 24 Justin Daschner Justin Daschner Kasota, MN Kasota, MN 2
3 5 32 Tucker Trimbo Tucker Trimbo Le Sueur, MN Le Sueur, MN 2
4 2 132 McKenzee Trimbo McKenzee Trimbo Lesueur, MN Lesueur, MN -2
5 1 5 Gavin St. John Gavin St. John Arlington, MN Arlington, MN -4
All transfer
8 Laps

Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 16 Braylon Manderfeld Braylon Manderfeld Lake Crystal, MN Lake Crystal, MN 1
2 1 46 Chase Picha Chase Picha Glencoe, MN Glencoe, MN -1
3 4 28 Kendrah Lamont Kendrah Lamont Mankato, MN Mankato, MN 1
4 5 27N Noah Rustman Noah Rustman St. Peter, MN St. Peter, MN 1
5 6 25 Jaxson Defries Jaxson Defries Mankato, MN Mankato, MN 1
6 3 06 Gavin Allen Gavin Allen Nicollet, MN Nicollet, MN -3
All transfer
8 Laps

Heat 4

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 07 Robby Perrino Robby Perrino Nicollet, MN Nicollet, MN 2
2 1 32 Tucker Trimbo Tucker Trimbo Le Sueur, MN Le Sueur, MN -1
3 2 24 Justin Daschner Justin Daschner Kasota, MN Kasota, MN -1
4 4 132 McKenzee Trimbo McKenzee Trimbo Lesueur, MN Lesueur, MN -
5 5 5 Gavin St. John Gavin St. John Arlington, MN Arlington, MN -
All transfer

Hess Technology Rookie Go-Karts

6 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 7R Calvin Rosenthal Calvin Rosenthal Waseca, MN Waseca, MN 1
2 1 74 Theo Pessek Theo Pessek Hutchinson, MN Hutchinson, MN -1
3 4 29S Silas Rustman Silas Rustman St. Peter, MN St. Peter, MN 1
4 6 15H Evelyn Hess Evelyn Hess Plato, MN Plato, MN 2
5 5 21 Colten Horejsi Colten Horejsi New Ulm, MN New Ulm, MN -
6 3 60 Lucas St. John Lucas St. John Arlington, MN Arlington, MN -3
7 7 7A Adilyn Kamps Adilyn Kamps Henderson, MN Henderson, MN -
8 8 00 Ashlyn Allen Ashlyn Allen Gaylord, MN Gaylord, MN -
9 9 1J Mason Moriarty Mason Moriarty Jordan, MN Jordan, MN -
4 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 21 Colten Horejsi Colten Horejsi New Ulm, MN New Ulm, MN 1
2 3 7R Calvin Rosenthal Calvin Rosenthal Waseca, MN Waseca, MN 1
3 4 60 Lucas St. John Lucas St. John Arlington, MN Arlington, MN 1
4 1 00 Ashlyn Allen Ashlyn Allen Gaylord, MN Gaylord, MN -3
4 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 74 Theo Pessek Theo Pessek Hutchinson, MN Hutchinson, MN 1
2 1 15H Evelyn Hess Evelyn Hess Plato, MN Plato, MN -1
3 3 29S Silas Rustman Silas Rustman St. Peter, MN St. Peter, MN -
4 5 7A Adilyn Kamps Adilyn Kamps Henderson, MN Henderson, MN 1
5 4 1J Mason Moriarty Mason Moriarty Jordan, MN Jordan, MN -1
4 Laps

Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 60 Lucas St. John Lucas St. John Arlington, MN Arlington, MN -
2 2 7R Calvin Rosenthal Calvin Rosenthal Waseca, MN Waseca, MN -
3 5 7A Adilyn Kamps Adilyn Kamps Henderson, MN Henderson, MN 2
4 3 21 Colten Horejsi Colten Horejsi New Ulm, MN New Ulm, MN -1
5 4 00 Ashlyn Allen Ashlyn Allen Gaylord, MN Gaylord, MN -1
4 Laps

Heat 4

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 29S Silas Rustman Silas Rustman St. Peter, MN St. Peter, MN 1
2 3 74 Theo Pessek Theo Pessek Hutchinson, MN Hutchinson, MN 1
3 4 15H Evelyn Hess Evelyn Hess Plato, MN Plato, MN 1
4 1 1J Mason Moriarty Mason Moriarty Jordan, MN Jordan, MN -3

Hess Technology Junior Go-Karts

10 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 12 Kyle Manderfeld Kyle Manderfeld Mankato, MN Mankato, MN -
2 2 00 Brayden Allen Brayden Allen Gaylord, MN Gaylord, MN -
3 4 17B Blake Foesch Blake Foesch Bird Island, MN Bird Island, MN 1
4 3 26 Trent Wolters Trent Wolters Arlington, MN Arlington, MN -1
5 5 87 Makenna Plamann Makenna Plamann Hutchinson, MN Hutchinson, MN -
6 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 12 Kyle Manderfeld Kyle Manderfeld Mankato, MN Mankato, MN 4
2 3 26 Trent Wolters Trent Wolters Arlington, MN Arlington, MN 1
3 4 00 Brayden Allen Brayden Allen Gaylord, MN Gaylord, MN 1
4 2 17B Blake Foesch Blake Foesch Bird Island, MN Bird Island, MN -2
5 1 87 Makenna Plamann Makenna Plamann Hutchinson, MN Hutchinson, MN -4
All transfer
6 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 12 Kyle Manderfeld Kyle Manderfeld Mankato, MN Mankato, MN -
2 2 00 Brayden Allen Brayden Allen Gaylord, MN Gaylord, MN -
3 4 17B Blake Foesch Blake Foesch Bird Island, MN Bird Island, MN 1
4 3 26 Trent Wolters Trent Wolters Arlington, MN Arlington, MN -1
5 5 87 Makenna Plamann Makenna Plamann Hutchinson, MN Hutchinson, MN -
All transfer

Hess Technology Stock Go-Karts

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 99 Travis Manderfield Travis Manderfield Mankato, MN Mankato, MN -
2 3 4U Conner Meyer Conner Meyer Le Sueur, MN Le Sueur, MN 1
3 5 1V Megan Voss Megan Voss Henderson, MN Henderson, MN 2
4 4 1J Joey Reimers Joey Reimers Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN -
5 6 2K Kayla Schauer Kayla Schauer Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN 1
6 2 25 Travis Defries Travis Defries Mankato, MN Mankato, MN -4
7 7 9 Heather Defries Heather Defries North Mankato, MN North Mankato, MN -
8 10 64Y Yana Wencl Yana Wencl Cleveland, MN Cleveland, MN 2
9 12 44B Billy Wencl Billy Wencl Cleveland, MN Cleveland, MN 3
10 11 87 Myranda Uecker Myranda Uecker Hutchinson, MN Hutchinson, MN 1
11 9 26 Derek Wolters Derek Wolters Arlington, MN Arlington, MN -2
12 8 73B Bill Wencl Bill Wencl Montgomery, MN Montgomery, MN -4

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 99 Travis Manderfield Travis Manderfield Mankato, MN Mankato, MN 2
2 5 1J Joey Reimers Joey Reimers Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN 3
3 6 4U Conner Meyer Conner Meyer Le Sueur, MN Le Sueur, MN 3
4 4 26 Derek Wolters Derek Wolters Arlington, MN Arlington, MN -
5 1 73B Bill Wencl Bill Wencl Montgomery, MN Montgomery, MN -4
6 2 44B Billy Wencl Billy Wencl Cleveland, MN Cleveland, MN -4
All transfer

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 2K Kayla Schauer Kayla Schauer Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN -
2 4 25 Travis Defries Travis Defries Mankato, MN Mankato, MN 2
3 5 1V Megan Voss Megan Voss Henderson, MN Henderson, MN 2
4 6 87 Myranda Uecker Myranda Uecker Hutchinson, MN Hutchinson, MN 2
5 2 9 Heather Defries Heather Defries North Mankato, MN North Mankato, MN -3
6 3 64Y Yana Wencl Yana Wencl Cleveland, MN Cleveland, MN -3
All transfer

Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 99 Travis Manderfield Travis Manderfield Mankato, MN Mankato, MN 3
2 1 4U Conner Meyer Conner Meyer Le Sueur, MN Le Sueur, MN -1
3 2 1J Joey Reimers Joey Reimers Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN -1
4 6 73B Bill Wencl Bill Wencl Montgomery, MN Montgomery, MN 2
5 5 44B Billy Wencl Billy Wencl Cleveland, MN Cleveland, MN -
6 3 26 Derek Wolters Derek Wolters Arlington, MN Arlington, MN -3
All transfer

Heat 4

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 25 Travis Defries Travis Defries Mankato, MN Mankato, MN 2
2 2 1V Megan Voss Megan Voss Henderson, MN Henderson, MN -
3 5 9 Heather Defries Heather Defries North Mankato, MN North Mankato, MN 2
4 4 64Y Yana Wencl Yana Wencl Cleveland, MN Cleveland, MN -
5 6 2K Kayla Schauer Kayla Schauer Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN 1
6 1 87 Myranda Uecker Myranda Uecker Hutchinson, MN Hutchinson, MN -5
All transfer

EZ Wash & Storage Truck Cross

6 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 851 Josh Compton Josh Compton Dassel, MN Dassel, MN 2
2 6 01 Justin McConnell Justin McConnell Henderson, MN Henderson, MN 4
3 5 54K Ryan Kisor Ryan Kisor Madison, SD Madison, SD 2
4 7 96X Blake Teubert Blake Teubert Glencoe, MN Glencoe, MN 3
5 4 17L Luke Rohde Luke Rohde Green Isle, MN Green Isle, MN -1
6 8 23 Brian Krueger Brian Krueger Winsted, MN Winsted, MN 2
7 9 68X Zachary Luebke Zachary Luebke Hutchinson, MN Hutchinson, MN 2
8 11 51K Robert Knuth Robert Knuth Orono, MN Orono, MN 3
9 1 80 Jesse Dieball Jesse Dieball Buffalo Lake, MN Buffalo Lake, MN -8
10 2 19 Carlee Reierson Carlee Reierson Arlington, MN Arlington, MN -8
11 DNF 10 0 Aric Rolf Aric Rolf Green Isle, MN Green Isle, MN -1
DNS 12 12 Stephanie Manthey Stephanie Manthey Arlington, MN Arlington, MN -
4 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 01 Justin McConnell Justin McConnell Henderson, MN Henderson, MN 3
2 6 0 Aric Rolf Aric Rolf Green Isle, MN Green Isle, MN 4
3 5 23 Brian Krueger Brian Krueger Winsted, MN Winsted, MN 2
4 3 17L Luke Rohde Luke Rohde Green Isle, MN Green Isle, MN -1
5 2 19 Carlee Reierson Carlee Reierson Arlington, MN Arlington, MN -3
6 DNF 1 51K Robert Knuth Robert Knuth Orono, MN Orono, MN -5
All transfer
4 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 851 Josh Compton Josh Compton Dassel, MN Dassel, MN 1
2 3 54K Ryan Kisor Ryan Kisor Madison, SD Madison, SD 1
3 5 68X Zachary Luebke Zachary Luebke Hutchinson, MN Hutchinson, MN 2
4 4 96X Blake Teubert Blake Teubert Glencoe, MN Glencoe, MN -
5 1 80 Jesse Dieball Jesse Dieball Buffalo Lake, MN Buffalo Lake, MN -4
6 6 12 Stephanie Manthey Stephanie Manthey Arlington, MN Arlington, MN -
All transfer

Jerry's HQ Foods Auto Cross

8 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 7 28 Brenna Braunworth Brenna Braunworth Plato, MN Plato, MN 6
2 5 29X Jayce Seifert Jayce Seifert New Ulm, MN New Ulm, MN 3
3 2 50 Emily McConnell Emily McConnell Henderson, MN Henderson, MN -1
4 1 88T Marc Grey Marc Grey Arlington, MN Arlington, MN -3
5 9 5 Shelby Paul Shelby Paul Kasota, MN Kasota, MN 4
6 4 2R Skyler Roehler Skyler Roehler Arlington, MN Arlington, MN -2
7 3 30 Karly Breeggemann Karly Breeggemann Jordan, MN Jordan, MN -4
8 6 851 Alexis Bruins Alexis Bruins Le Sueur, MN Le Sueur, MN -2
9 DNF 8 54 Aaron Brinkman Aaron Brinkman Gaylord, MN Gaylord, MN -1
5 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 28 Brenna Braunworth Brenna Braunworth Plato, MN Plato, MN 3
2 1 88T Marc Grey Marc Grey Arlington, MN Arlington, MN -1
3 3 29X Jayce Seifert Jayce Seifert New Ulm, MN New Ulm, MN -
4 5 5 Shelby Paul Shelby Paul Kasota, MN Kasota, MN 1
5 2 30 Karly Breeggemann Karly Breeggemann Jordan, MN Jordan, MN -3
All transfer
5 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 54 Aaron Brinkman Aaron Brinkman Gaylord, MN Gaylord, MN 3
2 1 50 Emily McConnell Emily McConnell Henderson, MN Henderson, MN -1
3 2 2R Skyler Roehler Skyler Roehler Arlington, MN Arlington, MN -1
4 3 851 Alexis Bruins Alexis Bruins Le Sueur, MN Le Sueur, MN -1
All transfer


Driver Registration


Hess Technology
Ottomotive Auto Repair
Arlington State Bank
BB
Dalheimer
Rice Companies
Coors Light
Exmark
EZ Wash
Jerrys Foods
Midwest Machinery
Broadband
Interstate Batteries
Farmfest
Pepsi
LIndsay Thomas
Hutchinson Co-Op
Ziegler
Big Daves Mini Donuts
Gelder Underground
Dairy Queen
Geib
Jackpot Juinction
John Deere
Mankato Motorsports
NAPA
Star Group
UFC
North Fork
Rockstar
RSS
State Farm
Supreme Wireless
Tonys Outdoor Service
Toppers
Jack Pines Resort
Brau
Justice Brothers
Haulmark
Bode Collision
KR Towing
Deals Steals
Cole Robinson
FRH
Kleher
EJs
Robinson
Sunoco
Unhinged Pizza
Dakota Robinson Construction
Northland Drying