Arlington Raceway


9/17/2022 - Arlington Raceway

9/17/2022 - Arlington Raceway

Arlington, MN

Maverick Automotive, EJ's Bar & Grill and Jeff Rucks Memorial Night

FBM Go-Karts, Jerry's HQ Foods Auto Cross, EZ Wash & Storage Truck Cross, All oval classes.

Classes

  • Jack Pines Resort IMCA Hobby17 entries
  • Coors Light IMCA Sport Compact17 entries
  • eXmark Outlaw Hobby13 entries
  • Arlington State Bank IMCA Northern SportMod15 entries
  • Rice Companies IMCA RaceSaver Sprints14 entries
  • B&B Racing Chassis IMCA Stock Cars24 entries
  • Ottomotive Tire & Repair IMCA Modifieds10 entries
  • Hess Technology Jr Sportsman Go-Karts10 entries
  • Hess Technology Rookie Go-Karts11 entries
  • Hess Technology Junior Go-Karts5 entries
  • Hess Technology Stock Go-Karts10 entries
  • EZ Wash & Storage Truck Cross12 entries
  • Jerry's HQ Foods Auto Cross7 entries

Track Contact

Full Event Information on MyRacePass

Jack Pines Resort IMCA Hobby

12 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 11 75C Cory Probst Cory Probst Brewster, MN Brewster, MN 10
2 3 32 Chad Volk Chad Volk Lake Crystal, MN Lake Crystal, MN 1
3 6 23 Tayte Harazin Tayte Harazin Redwood falls, MN Redwood falls, MN 3
4 12 7K Jonathan Schroeder Jonathan Schroeder Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN 8
5 9 175C Daniel Probst Daniel Probst Worthington, MN Worthington, MN 4
6 1 16R Hunter Rebstock Hunter Rebstock Redwood falls, MN Redwood falls, MN -5
7 8 72 Jordan Robinson Jordan Robinson Marshall, MN Marshall, MN 1
8 15 53 Travis Koester Travis Koester Glencoe, MN Glencoe, MN 7
9 17 5R Joe Regner Joe Regner Winthrop, MN Winthrop, MN 8
10 14 2 Corey Schumacher Corey Schumacher Butterfield, MN Butterfield, MN 4
11 2 9S Todd Sievert Todd Sievert New Ulm, MN New Ulm, MN -9
12 16 27M Moriah Trebelhorn Moriah Trebelhorn Winthrop, MN Winthrop, MN 4
13 BF 13 01 Brett Mcconnell Brett Mcconnell Henderson, MN Henderson, MN -
14 DNF 4 A1 Nate Manderfield Nate Manderfield Lake Crystal, MN Lake Crystal, MN -10
15 DNF 5 5 Corey Black Corey Black Mankato, MN Mankato, MN -10
16 DNF 7 18M Taylor Manderfield Taylor Manderfield Mankato, MN Mankato, MN -9
17 DNF 10 27 Jed Trebelhorn Jed Trebelhorn Winthrop, MN Winthrop, MN -7
6 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 23 Tayte Harazin Tayte Harazin Redwood falls, MN Redwood falls, MN 3
2 5 175C Daniel Probst Daniel Probst Worthington, MN Worthington, MN 3
3 2 16R Hunter Rebstock Hunter Rebstock Redwood falls, MN Redwood falls, MN -1
4 6 7K Jonathan Schroeder Jonathan Schroeder Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN 2
5 3 01 Brett Mcconnell Brett Mcconnell Henderson, MN Henderson, MN -2
6 1 27M Moriah Trebelhorn Moriah Trebelhorn Winthrop, MN Winthrop, MN -5
All transfer
6 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 27 Jed Trebelhorn Jed Trebelhorn Winthrop, MN Winthrop, MN 4
2 3 A1 Nate Manderfield Nate Manderfield Lake Crystal, MN Lake Crystal, MN 1
3 4 18M Taylor Manderfield Taylor Manderfield Mankato, MN Mankato, MN 1
4 2 9S Todd Sievert Todd Sievert New Ulm, MN New Ulm, MN -2
5 6 2 Corey Schumacher Corey Schumacher Butterfield, MN Butterfield, MN 1
DNS 1 5R Joe Regner Joe Regner Winthrop, MN Winthrop, MN -
All transfer
6 Laps

Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 32 Chad Volk Chad Volk Lake Crystal, MN Lake Crystal, MN 1
2 5 75C Cory Probst Cory Probst Brewster, MN Brewster, MN 3
3 4 72 Jordan Robinson Jordan Robinson Marshall, MN Marshall, MN 1
4 3 5 Corey Black Corey Black Mankato, MN Mankato, MN -1
5 1 53 Travis Koester Travis Koester Glencoe, MN Glencoe, MN -4
All transfer

Coors Light IMCA Sport Compact

12 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 9 Nate Coopman Nate Coopman Mankato, MN Mankato, MN 5
2 10 30 Nick McConnell Nick McConnell Henderson, MN Henderson, MN 8
3 5 3.2% Eric Stocker Eric Stocker Good Thunder, MN Good Thunder, MN 2
4 11 29X Jason Bolte Jason Bolte Odin, MN Odin, MN 7
5 8 9X Jerry Coopman Jerry Coopman Mankato, MN Mankato, MN 3
6 2 40P Jack Post Jack Post Sauk Rapids, MN Sauk Rapids, MN -4
7 15 19 Josh Backstrom Josh Backstrom Pillager, MN Pillager, MN 8
8 7 81D Justin Dose Justin Dose Glencoe, MN Glencoe, MN -1
9 12 54 Alan Lahr Alan Lahr Nicollet, MN Nicollet, MN 3
10 4 119 Brandon Backstrom Brandon Backstrom Pillager, MN Pillager, MN -6
11 1 21S Tim Senne Tim Senne North Mankato, MN North Mankato, MN -10
12 9 51X Gary Schumacher Gary Schumacher Maplewood, MN Maplewood, MN -3
13 14 042 Zachary Vande Kieft Zachary Vande Kieft Westbrook, MN Westbrook, MN 1
14 13 53 Nicole Kelzer Nicole Kelzer Henderson, MN Henderson, MN -1
15 16 49 Everett Bryant Everett Bryant Hutchinson, MN Hutchinson, MN 1
16 DNF 3 24 Emily Christenson Emily Christenson North Mankato, MN North Mankato, MN -13
17 DNF 17 16X RJ Esqueda RJ Esqueda Granada, MN Granada, MN -
4 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 3.2% Eric Stocker Eric Stocker Good Thunder, MN Good Thunder, MN 2
2 5 30 Nick McConnell Nick McConnell Henderson, MN Henderson, MN 3
3 2 40P Jack Post Jack Post Sauk Rapids, MN Sauk Rapids, MN -1
4 6 29X Jason Bolte Jason Bolte Odin, MN Odin, MN 2
5 1 53 Nicole Kelzer Nicole Kelzer Henderson, MN Henderson, MN -4
6 DNF 4 16X RJ Esqueda RJ Esqueda Granada, MN Granada, MN -2
All transfer
4 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 9 Nate Coopman Nate Coopman Mankato, MN Mankato, MN 2
2 5 54 Alan Lahr Alan Lahr Nicollet, MN Nicollet, MN 3
3 4 9X Jerry Coopman Jerry Coopman Mankato, MN Mankato, MN 1
4 2 24 Emily Christenson Emily Christenson North Mankato, MN North Mankato, MN -2
5 6 042 Zachary Vande Kieft Zachary Vande Kieft Westbrook, MN Westbrook, MN 1
6 1 49 Everett Bryant Everett Bryant Hutchinson, MN Hutchinson, MN -5
All transfer
4 Laps

Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 81D Justin Dose Justin Dose Glencoe, MN Glencoe, MN 2
2 4 51X Gary Schumacher Gary Schumacher Maplewood, MN Maplewood, MN 2
3 2 119 Brandon Backstrom Brandon Backstrom Pillager, MN Pillager, MN -1
4 1 21S Tim Senne Tim Senne North Mankato, MN North Mankato, MN -3
5 5 19 Josh Backstrom Josh Backstrom Pillager, MN Pillager, MN -
All transfer

eXmark Outlaw Hobby

15 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 9 34 Dakota Robinson Dakota Robinson Arlington, MN Arlington, MN 8
2 10 2D Chad Schroeder Chad Schroeder Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN 8
3 8 27M Jed Trebelhorn Jed Trebelhorn Winthrop, MN Winthrop, MN 5
4 13 21 Logan Wagenius Logan Wagenius Gaylord, MN Gaylord, MN 9
5 5 3K Karl Hewitt Jr Karl Hewitt Jr Henderson, MN Henderson, MN -
6 4 79 Bill Braunworth Bill Braunworth Plato, MN Plato, MN -2
7 3 28 Garett Uecker Garett Uecker Hutchinson, MN Hutchinson, MN -4
8 2 11 Tyler Manthey Tyler Manthey Arlington, MN Arlington, MN -6
9 DNF 1 3J Jessie Johnson Jessie Johnson Green Isle, MN Green Isle, MN -8
10 DNF 7 17R Luke Rohde Luke Rohde Green Isle, MN Green Isle, MN -3
11 DNF 11 96X Blake Teubert Blake Teubert Glencoe, MN Glencoe, MN -
12 DNF 6 0X Mark Oestreich Mark Oestreich Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN -6
DNS 12 11R Rod Manthey Rod Manthey Norwood, MN Norwood, MN -
6 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 3K Karl Hewitt Jr Karl Hewitt Jr Henderson, MN Henderson, MN 3
2 6 27M Jed Trebelhorn Jed Trebelhorn Winthrop, MN Winthrop, MN 4
3 7 2D Chad Schroeder Chad Schroeder Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN 4
4 5 0X Mark Oestreich Mark Oestreich Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN 1
5 2 11 Tyler Manthey Tyler Manthey Arlington, MN Arlington, MN -3
6 3 96X Blake Teubert Blake Teubert Glencoe, MN Glencoe, MN -3
7 DNF 1 21 Logan Wagenius Logan Wagenius Gaylord, MN Gaylord, MN -6
All transfer
6 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 34 Dakota Robinson Dakota Robinson Arlington, MN Arlington, MN 5
2 1 3J Jessie Johnson Jessie Johnson Green Isle, MN Green Isle, MN -1
3 DNF 3 79 Bill Braunworth Bill Braunworth Plato, MN Plato, MN -
4 DNF 2 28 Garett Uecker Garett Uecker Hutchinson, MN Hutchinson, MN -2
5 DNF 5 17R Luke Rohde Luke Rohde Green Isle, MN Green Isle, MN -
6 DNF 4 11R Rod Manthey Rod Manthey Norwood, MN Norwood, MN -2
All transfer

Arlington State Bank IMCA Northern SportMod

15 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 12 9 Matthew Looft Matthew Looft Swea City, IA Swea City, IA 11
2 1 48 John Albrecht John Albrecht Glencoe, MN Glencoe, MN -1
3 10 111B Eric Bassett Eric Bassett Mankato, MN Mankato, MN 7
4 2 3J J.J. Reimers J.J. Reimers Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN -2
5 8 25 Ben Reierson Ben Reierson Arlington, MN Arlington, MN 3
6 9 2J Jeff Carter Jeff Carter Mapleton, MN Mapleton, MN 3
7 3 23E Broddy Enter Broddy Enter New Ulm, MN New Ulm, MN -4
8 11 7L Eric Larson Eric Larson Madison Lake, MN Madison Lake, MN 3
9 7 0C Charlie Rustman Charlie Rustman Saint Peter, MN Saint Peter, MN -2
10 14 19 Bryan Spaude Bryan Spaude Gibbon, MN Gibbon, MN 4
11 15 39R John Rebstock John Rebstock Morton, MN Morton, MN 4
12 6 11 Cole Hesse Cole Hesse Gibbon, MN Gibbon, MN -6
13 DNF 4 75 Jeff Lloyd Jeff Lloyd Le Center, MN Le Center, MN -9
14 DNF 13 23M Matt Speiss Matt Speiss Jefferson City, MO Jefferson City, MO -1
15 DNF 5 77 Matthew Schoenke Matthew Schoenke Watertown, MN Watertown, MN -10
6 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 23E Broddy Enter Broddy Enter New Ulm, MN New Ulm, MN 1
2 5 111B Eric Bassett Eric Bassett Mankato, MN Mankato, MN 3
3 4 0C Charlie Rustman Charlie Rustman Saint Peter, MN Saint Peter, MN 1
4 3 77 Matthew Schoenke Matthew Schoenke Watertown, MN Watertown, MN -1
5 1 23M Matt Speiss Matt Speiss Jefferson City, MO Jefferson City, MO -4
All transfer
6 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 7L Eric Larson Eric Larson Madison Lake, MN Madison Lake, MN 4
2 1 48 John Albrecht John Albrecht Glencoe, MN Glencoe, MN -1
3 4 25 Ben Reierson Ben Reierson Arlington, MN Arlington, MN 1
4 3 11 Cole Hesse Cole Hesse Gibbon, MN Gibbon, MN -1
5 2 19 Bryan Spaude Bryan Spaude Gibbon, MN Gibbon, MN -3
All transfer
6 Laps

Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 9 Matthew Looft Matthew Looft Swea City, IA Swea City, IA 4
2 1 3J J.J. Reimers J.J. Reimers Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN -1
3 4 2J Jeff Carter Jeff Carter Mapleton, MN Mapleton, MN 1
4 2 75 Jeff Lloyd Jeff Lloyd Le Center, MN Le Center, MN -2
5 DNF 3 39R John Rebstock John Rebstock Morton, MN Morton, MN -2
All transfer

Rice Companies IMCA RaceSaver Sprints

15 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 10 10 Trevor Serbus Trevor Serbus Olivia, MN Olivia, MN 9
2 7 15 Laela Eisenschenk Laela Eisenschenk West Fargo, ND West Fargo, ND 5
3 9 4S Mike Stien Mike Stien Ceylon, MN Ceylon, MN 6
4 3 1 Amelia Eisenschenk Amelia Eisenschenk Fargo, ND Fargo, ND -1
5 2 24B Brandon Buysse Brandon Buysse New Ulm, MN New Ulm, MN -3
6 6 21 Brett Allen Brett Allen Gaylord, MN Gaylord, MN -
7 4 54 Michael Stien Michael Stien Henderson, MN Henderson, MN -3
8 14 00 Andrew Allen Andrew Allen Gaylord, MN Gaylord, MN 6
9 11 17 Wade Hansen Wade Hansen Clarkfield, MN Clarkfield, MN 2
10 DNF 8 22 Justin Allen Justin Allen Gaylord, MN Gaylord, MN -2
11 DNF 1 30 Matt Johnson Matt Johnson St. Peter, MN St. Peter, MN -10
12 DNF 5 7D Dave Becker Dave Becker Le Center, MN Le Center, MN -7
13 DNF 13 3D Dan Griep Dan Griep Minnetonka, MN Minnetonka, MN -
14 DNF 12 56 Bill Johnson Bill Johnson St. Peter, MN St. Peter, MN -2
6 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 21 Brett Allen Brett Allen Gaylord, MN Gaylord, MN 2
2 1 1 Amelia Eisenschenk Amelia Eisenschenk Fargo, ND Fargo, ND -1
3 4 24B Brandon Buysse Brandon Buysse New Ulm, MN New Ulm, MN 1
4 6 22 Justin Allen Justin Allen Gaylord, MN Gaylord, MN 2
5 DNF 5 4S Mike Stien Mike Stien Ceylon, MN Ceylon, MN -
6 DNF 2 00 Andrew Allen Andrew Allen Gaylord, MN Gaylord, MN -4
7 DNF 7 56 Bill Johnson Bill Johnson St. Peter, MN St. Peter, MN -
All transfer
6 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 30 Matt Johnson Matt Johnson St. Peter, MN St. Peter, MN 4
2 6 10 Trevor Serbus Trevor Serbus Olivia, MN Olivia, MN 4
3 7 15 Laela Eisenschenk Laela Eisenschenk West Fargo, ND West Fargo, ND 4
4 4 7D Dave Becker Dave Becker Le Center, MN Le Center, MN -
5 3 54 Michael Stien Michael Stien Henderson, MN Henderson, MN -2
6 2 17 Wade Hansen Wade Hansen Clarkfield, MN Clarkfield, MN -4
7 DNF 1 3D Dan Griep Dan Griep Minnetonka, MN Minnetonka, MN -6
All transfer

B&B Racing Chassis IMCA Stock Cars

20 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 12 7K Chad Schroeder Chad Schroeder Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN 11
2 6 00 Ryan Bjerkeset Ryan Bjerkeset St. Peter, MN St. Peter, MN 4
3 8 33 Matt Schauer Matt Schauer Green Isle, MN Green Isle, MN 5
4 7 81 Matt Speckman Matt Speckman Sleepy Eye, MN Sleepy Eye, MN 3
5 22 87L Curt Lund Curt Lund Redwood falls, MN Redwood falls, MN 17
6 11 92 Dan Mackenthun Dan Mackenthun Hamburg, MN Hamburg, MN 5
7 5 18 Alex Dostal Alex Dostal Glencoe, MN Glencoe, MN -2
8 19 87 Brent Uecker Brent Uecker Hutchinson, MN Hutchinson, MN 11
9 17 16T Luke Trebelhorn Luke Trebelhorn Buffalo Lake, MN Buffalo Lake, MN 8
10 3 5Z Mark Zimmerman Mark Zimmerman Elysian, MN Elysian, MN -7
11 20 71D Shaun Bruns Shaun Bruns Danube, MN Danube, MN 9
12 16 25A Andrea McCain Andrea McCain South Haven, MN South Haven, MN 4
13 2 16 Ryan Grochow Ryan Grochow New Ulm, MN New Ulm, MN -11
14 15 9Z AJ Zimmerman AJ Zimmerman St. Peter, MN St. Peter, MN 1
15 23 04S Chuck Winter Chuck Winter Henderson, MN Henderson, MN 8
16 14 18M Randy Melvin Randy Melvin Mankato, MN Mankato, MN -2
17 DNF 21 44 Kris Peterson Kris Peterson Isanti, MN Isanti, MN 4
18 DNF 9 71 Josh Larsen Josh Larsen Glencoe, MN Glencoe, MN -9
19 DNF 10 74 Tim Pessek Tim Pessek Hutchinson, MN Hutchinson, MN -9
20 DNF 1 99 Mason Goettl Mason Goettl Winsted, MN Winsted, MN -19
21 DNF 13 99L Matthew Looft Matthew Looft Swea City, IA Swea City, IA -8
22 DNF 18 30 David Moriarty David Moriarty Jordan, MN Jordan, MN -4
23 DNF 24 17* Jason Goddard Jason Goddard Green Isle, MN Green Isle, MN 1
24 DNF 4 78 Kevin Latour Kevin Latour Le Sueur, MN Le Sueur, MN -20
6 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 74 Tim Pessek Tim Pessek Hutchinson, MN Hutchinson, MN 5
2 4 81 Matt Speckman Matt Speckman Sleepy Eye, MN Sleepy Eye, MN 2
3 2 16 Ryan Grochow Ryan Grochow New Ulm, MN New Ulm, MN -1
4 5 99L Matthew Looft Matthew Looft Swea City, IA Swea City, IA 1
5 3 16T Luke Trebelhorn Luke Trebelhorn Buffalo Lake, MN Buffalo Lake, MN -2
6 1 44 Kris Peterson Kris Peterson Isanti, MN Isanti, MN -5
All transfer
6 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 99 Mason Goettl Mason Goettl Winsted, MN Winsted, MN -
2 3 18 Alex Dostal Alex Dostal Glencoe, MN Glencoe, MN 1
3 6 92 Dan Mackenthun Dan Mackenthun Hamburg, MN Hamburg, MN 3
4 2 18M Randy Melvin Randy Melvin Mankato, MN Mankato, MN -2
5 DNF 4 30 David Moriarty David Moriarty Jordan, MN Jordan, MN -1
6 DNF 5 87L Curt Lund Curt Lund Redwood falls, MN Redwood falls, MN -1
All transfer
6 Laps

Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 33 Matt Schauer Matt Schauer Green Isle, MN Green Isle, MN 3
2 2 5Z Mark Zimmerman Mark Zimmerman Elysian, MN Elysian, MN -
3 6 7K Chad Schroeder Chad Schroeder Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN 3
4 1 9Z AJ Zimmerman AJ Zimmerman St. Peter, MN St. Peter, MN -3
5 5 87 Brent Uecker Brent Uecker Hutchinson, MN Hutchinson, MN -
6 3 04S Chuck Winter Chuck Winter Henderson, MN Henderson, MN -3
All transfer
6 Laps

Heat 4

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 78 Kevin Latour Kevin Latour Le Sueur, MN Le Sueur, MN 1
2 4 71 Josh Larsen Josh Larsen Glencoe, MN Glencoe, MN 2
3 3 00 Ryan Bjerkeset Ryan Bjerkeset St. Peter, MN St. Peter, MN -
4 5 25A Andrea McCain Andrea McCain South Haven, MN South Haven, MN 1
5 6 71D Shaun Bruns Shaun Bruns Danube, MN Danube, MN 1
6 DNF 1 17* Jason Goddard Jason Goddard Green Isle, MN Green Isle, MN -5
All transfer

Ottomotive Tire & Repair IMCA Modifieds

15 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 10 5 Brandon Beckendorf Brandon Beckendorf Danube, MN Danube, MN 9
2 8 11 Trent Loverude Trent Loverude New Ulm, MN New Ulm, MN 6
3 5 74C Clint Hatlestad Clint Hatlestad Glencoe, MN Glencoe, MN 2
4 6 6Z Zach Dockter Zach Dockter Norwich, ND Norwich, ND 2
5 7 19M Dan Menk Dan Menk Franklin, MN Franklin, MN 2
6 1 74J Jason Schroeder Jason Schroeder Plato, MN Plato, MN -5
7 2 17 Joe Roberts Joe Roberts New Ulm, MN New Ulm, MN -5
8 4 13L Zachary Schultz Zachary Schultz Watertown, MN Watertown, MN -4
9 9 28 Aaron McVenes Aaron McVenes Le Sueur, MN Le Sueur, MN -
10 DNF 3 12 Chad Porter Chad Porter Madison Lake, MN Madison Lake, MN -7
6 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 12 Chad Porter Chad Porter Madison Lake, MN Madison Lake, MN 1
2 3 74C Clint Hatlestad Clint Hatlestad Glencoe, MN Glencoe, MN 1
3 4 11 Trent Loverude Trent Loverude New Ulm, MN New Ulm, MN 1
4 5 17 Joe Roberts Joe Roberts New Ulm, MN New Ulm, MN 1
5 1 13L Zachary Schultz Zachary Schultz Watertown, MN Watertown, MN -4
All transfer
6 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 19M Dan Menk Dan Menk Franklin, MN Franklin, MN 1
2 3 5 Brandon Beckendorf Brandon Beckendorf Danube, MN Danube, MN 1
3 1 6Z Zach Dockter Zach Dockter Norwich, ND Norwich, ND -2
4 4 74J Jason Schroeder Jason Schroeder Plato, MN Plato, MN -
5 5 28 Aaron McVenes Aaron McVenes Le Sueur, MN Le Sueur, MN -
All transfer

Hess Technology Jr Sportsman Go-Karts

10 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 16 Braylon Manderfeld Braylon Manderfeld Lake Crystal, MN Lake Crystal, MN -
2 3 06 Gavin Allen Gavin Allen Nicollet, MN Nicollet, MN 1
3 2 07 Robby Perrino Robby Perrino Nicollet, MN Nicollet, MN -1
4 4 24 Justin Daschner Justin Daschner Kasota, MN Kasota, MN -
5 5 32 Tucker Trimbo Tucker Trimbo Le Sueur, MN Le Sueur, MN -
6 6 27N Noah Rustman Noah Rustman St. Peter, MN St. Peter, MN -
7 9 10 Kamry Bodin Kamry Bodin Clara City, MN Clara City, MN 2
8 8 132 McKenzee Trimbo McKenzee Trimbo Lesueur, MN Lesueur, MN -
9 7 25 Jaxson Defries Jaxson Defries Mankato, MN Mankato, MN -2
10 10 5 Gavin St. John Gavin St. John Arlington, MN Arlington, MN -
8 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 16 Braylon Manderfeld Braylon Manderfeld Lake Crystal, MN Lake Crystal, MN 4
2 4 07 Robby Perrino Robby Perrino Nicollet, MN Nicollet, MN 2
3 3 27N Noah Rustman Noah Rustman St. Peter, MN St. Peter, MN -
4 2 25 Jaxson Defries Jaxson Defries Mankato, MN Mankato, MN -2
5 1 10 Kamry Bodin Kamry Bodin Clara City, MN Clara City, MN -4
All transfer
8 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 24 Justin Daschner Justin Daschner Kasota, MN Kasota, MN 1
2 4 06 Gavin Allen Gavin Allen Nicollet, MN Nicollet, MN 2
3 5 32 Tucker Trimbo Tucker Trimbo Le Sueur, MN Le Sueur, MN 2
4 3 132 McKenzee Trimbo McKenzee Trimbo Lesueur, MN Lesueur, MN -1
5 1 5 Gavin St. John Gavin St. John Arlington, MN Arlington, MN -4
All transfer
8 Laps

Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 16 Braylon Manderfeld Braylon Manderfeld Lake Crystal, MN Lake Crystal, MN -
2 2 07 Robby Perrino Robby Perrino Nicollet, MN Nicollet, MN -
3 3 27N Noah Rustman Noah Rustman St. Peter, MN St. Peter, MN -
4 4 25 Jaxson Defries Jaxson Defries Mankato, MN Mankato, MN -
5 5 10 Kamry Bodin Kamry Bodin Clara City, MN Clara City, MN -
All transfer
8 Laps

Heat 4

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 32 Tucker Trimbo Tucker Trimbo Le Sueur, MN Le Sueur, MN -
2 2 06 Gavin Allen Gavin Allen Nicollet, MN Nicollet, MN -
3 4 24 Justin Daschner Justin Daschner Kasota, MN Kasota, MN 1
4 3 132 McKenzee Trimbo McKenzee Trimbo Lesueur, MN Lesueur, MN -1
5 5 5 Gavin St. John Gavin St. John Arlington, MN Arlington, MN -
All transfer

Hess Technology Rookie Go-Karts

6 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 100 Jayon Block Jayon Block North Mankato, MN North Mankato, MN -
2 3 15H Evelyn Hess Evelyn Hess Plato, MN Plato, MN 1
3 5 74 Theo Pessek Theo Pessek Hutchinson, MN Hutchinson, MN 2
4 8 9 Axel Sievert Axel Sievert New Ulm, MN New Ulm, MN 4
5 4 7R Calvin Rosenthal Calvin Rosenthal Waseca, MN Waseca, MN -1
6 11 1J Mason Moriarty Mason Moriarty Jordan, MN Jordan, MN 5
7 6 33 August Gregory August Gregory Buffalo, MN Buffalo, MN -1
8 2 60 Lucas St. John Lucas St. John Arlington, MN Arlington, MN -6
9 7 A1Z Krew Robert Bodin Krew Robert Bodin Clara City, MN Clara City, MN -2
10 10 7A Adilyn Kamps Adilyn Kamps Henderson, MN Henderson, MN -
11 9 00 Ashlyn Allen Ashlyn Allen Gaylord, MN Gaylord, MN -2
4 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 15H Evelyn Hess Evelyn Hess Plato, MN Plato, MN 1
2 4 7R Calvin Rosenthal Calvin Rosenthal Waseca, MN Waseca, MN 2
3 5 60 Lucas St. John Lucas St. John Arlington, MN Arlington, MN 2
4 1 00 Ashlyn Allen Ashlyn Allen Gaylord, MN Gaylord, MN -3
5 6 A1Z Krew Robert Bodin Krew Robert Bodin Clara City, MN Clara City, MN 1
6 3 1J Mason Moriarty Mason Moriarty Jordan, MN Jordan, MN -3
4 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 100 Jayon Block Jayon Block North Mankato, MN North Mankato, MN 4
2 1 33 August Gregory August Gregory Buffalo, MN Buffalo, MN -1
3 3 74 Theo Pessek Theo Pessek Hutchinson, MN Hutchinson, MN -
4 4 9 Axel Sievert Axel Sievert New Ulm, MN New Ulm, MN -
5 2 7A Adilyn Kamps Adilyn Kamps Henderson, MN Henderson, MN -3
4 Laps

Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 60 Lucas St. John Lucas St. John Arlington, MN Arlington, MN 1
2 1 A1Z Krew Robert Bodin Krew Robert Bodin Clara City, MN Clara City, MN -1
3 3 7R Calvin Rosenthal Calvin Rosenthal Waseca, MN Waseca, MN -
4 5 15H Evelyn Hess Evelyn Hess Plato, MN Plato, MN 1
5 4 1J Mason Moriarty Mason Moriarty Jordan, MN Jordan, MN -1
6 6 00 Ashlyn Allen Ashlyn Allen Gaylord, MN Gaylord, MN -
4 Laps

Heat 4

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 100 Jayon Block Jayon Block North Mankato, MN North Mankato, MN -
2 3 74 Theo Pessek Theo Pessek Hutchinson, MN Hutchinson, MN 1
3 2 9 Axel Sievert Axel Sievert New Ulm, MN New Ulm, MN -1
4 5 33 August Gregory August Gregory Buffalo, MN Buffalo, MN 1
5 4 7A Adilyn Kamps Adilyn Kamps Henderson, MN Henderson, MN -1

Hess Technology Junior Go-Karts

10 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 12 Kyle Manderfeld Kyle Manderfeld Mankato, MN Mankato, MN 1
2 1 00 Brayden Allen Brayden Allen Gaylord, MN Gaylord, MN -1
3 3 17B Blake Foesch Blake Foesch Bird Island, MN Bird Island, MN -
4 4 26 Trent Wolters Trent Wolters Arlington, MN Arlington, MN -
5 5 87 Makenna Plamann Makenna Plamann Hutchinson, MN Hutchinson, MN -
6 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 00 Brayden Allen Brayden Allen Gaylord, MN Gaylord, MN 2
2 5 12 Kyle Manderfeld Kyle Manderfeld Mankato, MN Mankato, MN 3
3 4 17B Blake Foesch Blake Foesch Bird Island, MN Bird Island, MN 1
4 2 26 Trent Wolters Trent Wolters Arlington, MN Arlington, MN -2
5 1 87 Makenna Plamann Makenna Plamann Hutchinson, MN Hutchinson, MN -4
All transfer
6 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 12 Kyle Manderfeld Kyle Manderfeld Mankato, MN Mankato, MN -
2 3 00 Brayden Allen Brayden Allen Gaylord, MN Gaylord, MN 1
3 2 17B Blake Foesch Blake Foesch Bird Island, MN Bird Island, MN -1
4 4 26 Trent Wolters Trent Wolters Arlington, MN Arlington, MN -
5 5 87 Makenna Plamann Makenna Plamann Hutchinson, MN Hutchinson, MN -
All transfer

Hess Technology Stock Go-Karts

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 99 Travis Manderfield Travis Manderfield Mankato, MN Mankato, MN -
2 4 1V Megan Voss Megan Voss Henderson, MN Henderson, MN 2
3 3 26 Derek Wolters Derek Wolters Arlington, MN Arlington, MN -
4 2 4U Conner Meyer Conner Meyer Le Sueur, MN Le Sueur, MN -2
5 9 64Y Yana Wencl Yana Wencl Cleveland, MN Cleveland, MN 4
6 5 44B Billy Wencl Billy Wencl Cleveland, MN Cleveland, MN -1
7 8 1J Joey Reimers Joey Reimers Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN 1
8 7 15 Bruce Defries Bruce Defries Mankato, MN Mankato, MN -1
9 10 73B Bill Wencl Bill Wencl Montgomery, MN Montgomery, MN 1
DNS 6 711 Grant Westphal Grant Westphal Arlington, MN Arlington, MN -

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 4U Conner Meyer Conner Meyer Le Sueur, MN Le Sueur, MN 4
2 3 99 Travis Manderfield Travis Manderfield Mankato, MN Mankato, MN 1
3 2 44B Billy Wencl Billy Wencl Cleveland, MN Cleveland, MN -1
4 4 1J Joey Reimers Joey Reimers Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN -
5 1 73B Bill Wencl Bill Wencl Montgomery, MN Montgomery, MN -4
All transfer

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 26 Derek Wolters Derek Wolters Arlington, MN Arlington, MN -
2 5 711 Grant Westphal Grant Westphal Arlington, MN Arlington, MN 3
3 4 1V Megan Voss Megan Voss Henderson, MN Henderson, MN 1
4 3 15 Bruce Defries Bruce Defries Mankato, MN Mankato, MN -1
5 2 64Y Yana Wencl Yana Wencl Cleveland, MN Cleveland, MN -3
All transfer

Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 99 Travis Manderfield Travis Manderfield Mankato, MN Mankato, MN 2
2 1 4U Conner Meyer Conner Meyer Le Sueur, MN Le Sueur, MN -1
3 4 44B Billy Wencl Billy Wencl Cleveland, MN Cleveland, MN 1
4 2 1J Joey Reimers Joey Reimers Belle Plaine, MN Belle Plaine, MN -2
5 5 73B Bill Wencl Bill Wencl Montgomery, MN Montgomery, MN -
All transfer

Heat 4

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 1V Megan Voss Megan Voss Henderson, MN Henderson, MN 1
2 5 26 Derek Wolters Derek Wolters Arlington, MN Arlington, MN 3
3 3 15 Bruce Defries Bruce Defries Mankato, MN Mankato, MN -
4 4 64Y Yana Wencl Yana Wencl Cleveland, MN Cleveland, MN -
5 DNF 1 711 Grant Westphal Grant Westphal Arlington, MN Arlington, MN -4
All transfer

EZ Wash & Storage Truck Cross

6 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 851 Josh Compton Josh Compton Dassel, MN Dassel, MN 4
2 6 01 Justin McConnell Justin McConnell Henderson, MN Henderson, MN 4
3 2 80 Jesse Dieball Jesse Dieball Buffalo Lake, MN Buffalo Lake, MN -1
4 10 54K Ryan Kisor Ryan Kisor Madison, SD Madison, SD 6
5 8 23 Brian Krueger Brian Krueger Winsted, MN Winsted, MN 3
6 9 0 Aric Rolf Aric Rolf Green Isle, MN Green Isle, MN 3
7 1 51K Robert Knuth Robert Knuth Orono, MN Orono, MN -6
8 3 19 Carlee Reierson Carlee Reierson Arlington, MN Arlington, MN -5
9 11 130 Izaac Miest Izaac Miest Courtland, MN Courtland, MN 2
10 7 68X Zachary Luebke Zachary Luebke Hutchinson, MN Hutchinson, MN -3
11 4 76 Nicole Koons Nicole Koons Woodbury, MN Woodbury, MN -7
DNS 12 17L Luke Rohde Luke Rohde Green Isle, MN Green Isle, MN -
4 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 851 Josh Compton Josh Compton Dassel, MN Dassel, MN 2
2 5 23 Brian Krueger Brian Krueger Winsted, MN Winsted, MN 3
3 6 54K Ryan Kisor Ryan Kisor Madison, SD Madison, SD 3
4 1 51K Robert Knuth Robert Knuth Orono, MN Orono, MN -3
5 2 19 Carlee Reierson Carlee Reierson Arlington, MN Arlington, MN -3
6 DNF 4 17L Luke Rohde Luke Rohde Green Isle, MN Green Isle, MN -2
All transfer
4 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 01 Justin McConnell Justin McConnell Henderson, MN Henderson, MN 2
2 5 0 Aric Rolf Aric Rolf Green Isle, MN Green Isle, MN 3
3 4 68X Zachary Luebke Zachary Luebke Hutchinson, MN Hutchinson, MN 1
4 1 80 Jesse Dieball Jesse Dieball Buffalo Lake, MN Buffalo Lake, MN -3
5 2 76 Nicole Koons Nicole Koons Woodbury, MN Woodbury, MN -3
6 6 130 Izaac Miest Izaac Miest Courtland, MN Courtland, MN -
All transfer

Jerry's HQ Foods Auto Cross

6 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 50 Emily McConnell Emily McConnell Henderson, MN Henderson, MN -
2 3 01 Justin McConnell Justin McConnell Henderson, MN Henderson, MN 1
3 7 29X Jayce Seifert Jayce Seifert New Ulm, MN New Ulm, MN 4
4 5 54 Aaron Brinkman Aaron Brinkman Gaylord, MN Gaylord, MN 1
5 2 2R Skyler Roehler Skyler Roehler Arlington, MN Arlington, MN -3
6 DNF 4 00 Gavin Selly Gavin Selly St Peter, MN St Peter, MN -2
DNS 6 88T Marc Grey Marc Grey Arlington, MN Arlington, MN -
4 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 2R Skyler Roehler Skyler Roehler Arlington, MN Arlington, MN 2
2 2 50 Emily McConnell Emily McConnell Henderson, MN Henderson, MN -
3 4 01 Justin McConnell Justin McConnell Henderson, MN Henderson, MN 1
4 5 00 Gavin Selly Gavin Selly St Peter, MN St Peter, MN 1
5 7 54 Aaron Brinkman Aaron Brinkman Gaylord, MN Gaylord, MN 2
6 DNF 1 88T Marc Grey Marc Grey Arlington, MN Arlington, MN -5
7 DNF 6 29X Jayce Seifert Jayce Seifert New Ulm, MN New Ulm, MN -1
All transfer


Driver Registration


Hess Technology
Ottomotive Auto Repair
Arlington State Bank
BB
Dalheimer
Rice Companies
Coors Light
Exmark
EZ Wash
Jerrys Foods
Midwest Machinery
Broadband
Interstate Batteries
Farmfest
Pepsi
LIndsay Thomas
Hutchinson Co-Op
Ziegler
Big Daves Mini Donuts
Gelder Underground
Dairy Queen
Geib
Jackpot Juinction
John Deere
Mankato Motorsports
NAPA
Star Group
UFC
North Fork
Rockstar
RSS
State Farm
Supreme Wireless
Tonys Outdoor Service
Toppers
Jack Pines Resort
Brau
Justice Brothers
Haulmark
Bode Collision
KR Towing
Deals Steals
Cole Robinson
FRH
Kleher
EJs
Robinson
Sunoco
Unhinged Pizza
Dakota Robinson Construction
Northland Drying